RZĄŚNIK: Kosmiczny rodzinny piknik (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Kosmiczny rodzinny piknik (foto)

04.06.2019
autor: Tekst i foto. Organizatorzy
Po raz kolejny odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, tym razem pod hasłem „Co tam w kosmosie?”. Na imprezę przed budynkiem Urzędem Gminy w Rząśniku 2 czerwca przyszły nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.
 
Program animacyjny prowadzili aktorzy z Agencji Artystycznej Agama Team z Ostrołęki. Proponowane przez nich gry, zabawy i konkursy z nagrodami rzeczowymi i słodyczami cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i ich rodziców. 
Bardzo trafnym punktem imprezy okazały się pokazy stoisk naukowych: „Jak powstaje tęcza”, „Ach to powietrze” oraz magiczne kino „Planetarium”, zaprezentowane przez spółkę Eksperymenty.
W pikniku wzięła również udział Ochotnicza Straż Pożarna w Rząśniku. Strażacy pokazali dzieciakom sprzęt strażacki i opowiedzieli o swojej pracy a także rozstawili kurtynę wodną, która okazała się hitem pikniku. 
Piknikowi towarzyszyły stoisko, na którym można było pomalować sobie buzię,  oraz dmuchańce i basen z łódeczkami do pływania – z wolnym wstępem dla wszystkich uczestników pikniku. Nie zabrakło stoisk handlowych.
Imprezie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Panowała przemiła rodzinna atmosfera.
 
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Niebezpieczne ujęcia…

BRAŃSZCZYK: Niebezpieczne ujęcia…

Wojewoda mazowiecki uznał skargę Janiny Demetriou-Warburton w sprawie utajnienia posiedzenia komisji rady gminy. Ponieważ zarówno obrady rady gminy, jak i komisji są jawne i skarżąca mogła w nich uczestniczyć, radni niesłusznie przenieśli dyskusję na inny termin. Samorządowcy nie zgadzają się z tą oceną zaistniałej sytuacji, wskazują na nieścisłości w skardze.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: W jedności z chorymi i samotnymi (foto)

BRAŃSZCZYK: W jedności z chorymi i samotnymi (foto)

Od 15 lat Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Wójtem Gminy i Domem Emeryta Księży Orionistów włączają się w obchody Światowego Dnia Chorego. To chrześcijańskie święto obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione zostało przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Juniorzy i seniorzy zainaugurowali rok szkolny (foto)

ZABRODZIE: Juniorzy i seniorzy zainaugurowali rok szkolny (foto)

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Zabrodziu uczestniczyli, oprócz uczniów i nauczycieli, seniorzy, „którym wojna przerwała marsz do szkoły”. Apelowali do swoich młodszych kolegów z ławy szkolnej, by szanowali swoich nauczycieli. Życzyli, żeby wyrośli na porządnych ludzi.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Na rok przed 100-leciem odzyskania niepodległości

BRAŃSZCZYK: Na rok przed 100-leciem odzyskania niepodległości

Gminne uroczystości 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się 11 listopada w Brańszczyku. Po Mszy św. i złożeniu kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II, odbył się Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod patronatem wójta. Wystąpiło 61 wykonawców.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020