RZĄŚNIK: Komisje wybrane

Powiat

RZĄŚNIK: Komisje wybrane

06.12.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Podczas II sesji rady gminy radni podzieli się na komisje. Zdecydowali, że będą cztery stałe komisje rady gminy, a w każdej, co zapisali w uchwale, po 5 osób.
Komisja rewizyjna: Mirosław Goździewski –  przewodniczący, Teresa Kulesza – zastępca przewodniczącego, Dawid Deptuła, Zbigniew Wierzchoń, Marzena Wielgolewska
Komisja skarg, wniosków i petycji: Sławomir Ostrowski – przewodniczący, Marzena Borek, Kazimierz Kucharczyk, Adam Kamiński, Wojciech Markowski 
Komisja finansów i oświaty: Arkadiusz Antoniak – przewodniczący, Sławomir Nowacki, Marzena Borek, Grzegorz Gołębiewski i Piotr Leszczyński 
Komisja rolnictwa, ochrony środowiska, leśnictwa i rozwoju przestrzennego: Piotr Leszczyński – przewodniczący, Kazimierz Kucharczyk, Adam Kamiński, Wojciech Markowski i Sławomir Ostrowski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

Tylu najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za wewnętrzne bezpieczeństwo kraju jeszcze u nas nie było. Sam minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak w poniedziałek 19 grudnia przyjechał do Zabrodzia, by otworzyć posterunek policji. Towarzyszyło mu najwyższe kierownictwo policji, z komendantem głównym na czele.
zobacz więcej
SOMIANKA: Nowy sprzęt dla strażaków

SOMIANKA: Nowy sprzęt dla strażaków

Gościem na sesji 20 grudnia była dyrektor KRUS Joanna Bala (na fot.), także radna wojewódzka. Druhom Grzegorzowi Jeżowi i Sławomirowi Słomczyńskiemu, prezesowi jednostki OSP w Somiance podziękowała  za współpracę. – Jeżeli ja widzę, że są potrzeby OSP, a są, i to ogromne, staram się wspierać i pomagać – podkreśliła. Poinformowała, że udało się pozyskać z Funduszu Składkowego 8 tys. zł na zakup wyposażenia dla strażaków, m.in. radiotelefonu, kombinezonu i rękawic pszczelarskich do łapania rojów, flar ostrzegawczych, rękawic specjalnych. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Posmakowali jazdy na nartach (foto)

DŁUGOSIODŁO: Posmakowali jazdy na nartach (foto)

Choć pogoda się psuje, dzieciaki nie tracą okazji do korzystania z zimowych uciech. Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizowało dla nich wyjazd na stok narciarski w Rybnie (województwo podlaskie).
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Święto kolarstwa i rodziny (foto)

DŁUGOSIODŁO: Święto kolarstwa i rodziny (foto)

Prawie pół tysiąca rowerzystów, od zaledwie dwulatków do seniorów, wzięło udział w jubileuszowej, dziesiątej edycji Lotto Poland Bike Marathon, który odbył się 2 czerwca w Długosiodle. Świetnie poszło zawodnikom z wyszkowskiego klubu Catena i najmłodszym rowerzystom z gminy Długosiodło.
Gmina świętowała jednocześnie Dzień Rodziny.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom