RZĄŚNIK: Kolarze powrócili (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Kolarze powrócili (foto)

21.05.2019
autor: Marta (opr. red.), fot. Legia-mtbmaraton.pl
Rząśnik był 19 maja gospodarzem IV już w tym sezonie edycji Legia MTB Maraton. Choć od rana było deszczowo i pochmurno, wraz z upływem czasu pogoda stopniowo się poprawiała. Gdy nadszedł moment rozpoczęcia wyścigu, przestało padać, a podczas ceremonii dekoracji pojawiły się nawet nieśmiałe przebłyski słońca. Na dystansie GIGA triumfowali kolarze Cateny Wyszków – pierwszy był Wojtkowski, trzeci – Robert Parys.
 
Jak zwykle na naszych zawodach, było sporo emocji i zaciętej walki, toczonej w duchu fair play. Na najkrótszym dystansie MINI w Rząśniku triumfowali zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego. W rywalizacji kobiet, pod nieobecność liderki klasyfikacji generalnej i triumfatorki trzech poprzednich edycji Katarzyny Szczęsnej z UKS MDK Tytan Radom, najlepsza okazała się Patrycja Tabor. Druga  linię mety przekroczyła… jej mama Dorota. Trzecia była Katarzyna Orlik.
Wśród mężczyzn wygrał Maksymilian Snopczyński, który o niespełna minutę wyprzedził Wojciecha Bujaka z Daj w łapę MTB Team oraz o niecałe dwie  Kamila Lewandowskiego.
Podobnie jak w pierwszych dwóch edycjach, walka o zwycięstwo w męskiej rywalizacji na dystansie MEGA stoczyła się pomiędzy Damianem Traczykiem z LKK START Tomaszów Mazowiecki oraz Pawłem Kościelnym z Legii Sunrace Team. Obaj niemal równocześnie wjechali na metę. Minimalnie lepszy okazał się ten pierwszy. Jako trzeci rywalizację ukończył Rafał Brzęczek (Brazzers).
Wśród pań, z ogromną, ponad 20-minutową, przewagą zwyciężyła Dorota Warczyk z LKK START Tomaszów Mazowiecki. Druga była Katarzyna Lesiak z TS Meran, a trzecia klubowa koleżanka triumfatorki – Karolina Witek.
Na najdłuższym dystansie – GIGA, w którym rywalizowali tylko mężczyźni, pierwszy linię mety przekroczył Adam Wojtkowski z klubu KK Catena Wyszków. Zaledwie setną sekundy później uczynił to także Paweł Trawkowski, a prawie 30 sekund potem Robert Parys (KK Catena Wyszków).
Zwycięzców dekorowali  zastępca wójta Paweł Abramczyk oraz dyrektor cyklu Marcin Wasiołek.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Poległym na ołtarzu wolności ojczyzny (foto)

BRAŃSZCZYK: Poległym na ołtarzu wolności ojczyzny (foto)

Podniosła uroczystość patriotyczna odbyła się 12 maja (niedziela) w miejscu historycznym, przy gajówce Udrzyn, gdzie 75 lat temu zginęło trzech młodych ludzi –  plut. Jan Janicki „Leszko”, strz. Ireneusz Małaszek „Jeżyk”, strz. Mieczysław Komor „Wiklina”(z Udrzyna) – broniąc przed Niemcami polskiej radiostacji. – Tym ludziom, którzy polegli na ołtarzu wolności ojczyzny, należy się szczególny hołd i myślę, że to dzisiejsze nasze spotkanie to właśnie ta forma hołdu i upamiętnienia ich czynów, za co organizatorom bardzo serdecznie dziękuję – mówił Jacek Frankowski, potomek jednego z uczestników akcji. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK:  Stacja „Złote gody” (foto)

RZĄŚNIK: Stacja „Złote gody” (foto)

Bardzo sympatyczna i ważna uroczystość odbyła się 10 listopada w Rząśniku. Jej mottem były słowa: „Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania”. Piętnaście par  wraz z bliskimi, w obecności władz gminy i powiatu oraz ks. proboszcza, świętowało 50- i 60-lecie małżeństwa. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Kto zajmie się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu?

RZĄŚNIK: Kto zajmie się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu?

Gmina ogłosiła otwarty konkurs ofert na powierzenie zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2017 r. Polega ono na organizacji działań, mających na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej pośród mieszkańców gminy. Na ten cel w budżecie gminy zarezerwowano 80000 zł. Oferty można składać do 10 lutego.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Droga nie ma szyldu partyjnego (foto)

DŁUGOSIODŁO: Droga nie ma szyldu partyjnego (foto)

W tym roku mija 20 lat od utworzenia samorządów powiatowego i wojewódzkiego. Refleksji, ale i planom na przyszłość poświęcone było spotkanie samorządowców i kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz lokalnych komitetów w zbliżających się wyborach.
zobacz więcej
Zitcom