RZĄŚNIK: Kolarze powrócili (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Kolarze powrócili (foto)

21.05.2019
autor: Marta (opr. red.), fot. Legia-mtbmaraton.pl
Rząśnik był 19 maja gospodarzem IV już w tym sezonie edycji Legia MTB Maraton. Choć od rana było deszczowo i pochmurno, wraz z upływem czasu pogoda stopniowo się poprawiała. Gdy nadszedł moment rozpoczęcia wyścigu, przestało padać, a podczas ceremonii dekoracji pojawiły się nawet nieśmiałe przebłyski słońca. Na dystansie GIGA triumfowali kolarze Cateny Wyszków – pierwszy był Wojtkowski, trzeci – Robert Parys.
 
Jak zwykle na naszych zawodach, było sporo emocji i zaciętej walki, toczonej w duchu fair play. Na najkrótszym dystansie MINI w Rząśniku triumfowali zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego. W rywalizacji kobiet, pod nieobecność liderki klasyfikacji generalnej i triumfatorki trzech poprzednich edycji Katarzyny Szczęsnej z UKS MDK Tytan Radom, najlepsza okazała się Patrycja Tabor. Druga  linię mety przekroczyła… jej mama Dorota. Trzecia była Katarzyna Orlik.
Wśród mężczyzn wygrał Maksymilian Snopczyński, który o niespełna minutę wyprzedził Wojciecha Bujaka z Daj w łapę MTB Team oraz o niecałe dwie  Kamila Lewandowskiego.
Podobnie jak w pierwszych dwóch edycjach, walka o zwycięstwo w męskiej rywalizacji na dystansie MEGA stoczyła się pomiędzy Damianem Traczykiem z LKK START Tomaszów Mazowiecki oraz Pawłem Kościelnym z Legii Sunrace Team. Obaj niemal równocześnie wjechali na metę. Minimalnie lepszy okazał się ten pierwszy. Jako trzeci rywalizację ukończył Rafał Brzęczek (Brazzers).
Wśród pań, z ogromną, ponad 20-minutową, przewagą zwyciężyła Dorota Warczyk z LKK START Tomaszów Mazowiecki. Druga była Katarzyna Lesiak z TS Meran, a trzecia klubowa koleżanka triumfatorki – Karolina Witek.
Na najdłuższym dystansie – GIGA, w którym rywalizowali tylko mężczyźni, pierwszy linię mety przekroczył Adam Wojtkowski z klubu KK Catena Wyszków. Zaledwie setną sekundy później uczynił to także Paweł Trawkowski, a prawie 30 sekund potem Robert Parys (KK Catena Wyszków).
Zwycięzców dekorowali  zastępca wójta Paweł Abramczyk oraz dyrektor cyklu Marcin Wasiołek.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Niebezpieczne ujęcia…

BRAŃSZCZYK: Niebezpieczne ujęcia…

Wojewoda mazowiecki uznał skargę Janiny Demetriou-Warburton w sprawie utajnienia posiedzenia komisji rady gminy. Ponieważ zarówno obrady rady gminy, jak i komisji są jawne i skarżąca mogła w nich uczestniczyć, radni niesłusznie przenieśli dyskusję na inny termin. Samorządowcy nie zgadzają się z tą oceną zaistniałej sytuacji, wskazują na nieścisłości w skardze.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jubileusz szkoły w Brańszczyku (foto)

BRAŃSZCZYK: Jubileusz szkoły w Brańszczyku (foto)

Ten dzień przejdzie do historii, pozostanie w sercach i pamięci uczestników. 100-lecie nauczania w Brańszczyku świętowała 24 maja cała społeczność szkolna, od przedszkolaków po gimnazjalistów, absolwenci, władze gminy, księża, zaproszeni goście. Był to dzień wspomnień i wzruszeń, ale także okazja do zaprezentowania się z jak najlepszej strony szkoły XXI wieku.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Kto zajmie się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu?

RZĄŚNIK: Kto zajmie się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu?

Gmina ogłosiła otwarty konkurs ofert na powierzenie zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2017 r. Polega ono na organizacji działań, mających na celu rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej pośród mieszkańców gminy. Na ten cel w budżecie gminy zarezerwowano 80000 zł. Oferty można składać do 10 lutego.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK, tutaj wszystko się zaczęło (foto)

BRAŃSZCZYK, tutaj wszystko się zaczęło (foto)

- pod takim hasłem w Brańszczyku w niedzielę 13 sierpnia odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia nominacji (27 sierpnia 1917) na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego w odrodzonej Polsce sędziego Stanisława Srzednickiego herbu Pomian, urodzonego 8 maja 1840 r. w Brańszczyku. W uroczystości uczestniczyła m.in. praprawnuczka sędziego Agnieszka Battelli, założycielka fundacji  jego imienia.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku