RZĄŚNIK: Kolarze powrócili (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Kolarze powrócili (foto)

21.05.2019
autor: Marta (opr. red.), fot. Legia-mtbmaraton.pl
Rząśnik był 19 maja gospodarzem IV już w tym sezonie edycji Legia MTB Maraton. Choć od rana było deszczowo i pochmurno, wraz z upływem czasu pogoda stopniowo się poprawiała. Gdy nadszedł moment rozpoczęcia wyścigu, przestało padać, a podczas ceremonii dekoracji pojawiły się nawet nieśmiałe przebłyski słońca. Na dystansie GIGA triumfowali kolarze Cateny Wyszków – pierwszy był Wojtkowski, trzeci – Robert Parys.
 
Jak zwykle na naszych zawodach, było sporo emocji i zaciętej walki, toczonej w duchu fair play. Na najkrótszym dystansie MINI w Rząśniku triumfowali zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego. W rywalizacji kobiet, pod nieobecność liderki klasyfikacji generalnej i triumfatorki trzech poprzednich edycji Katarzyny Szczęsnej z UKS MDK Tytan Radom, najlepsza okazała się Patrycja Tabor. Druga  linię mety przekroczyła… jej mama Dorota. Trzecia była Katarzyna Orlik.
Wśród mężczyzn wygrał Maksymilian Snopczyński, który o niespełna minutę wyprzedził Wojciecha Bujaka z Daj w łapę MTB Team oraz o niecałe dwie  Kamila Lewandowskiego.
Podobnie jak w pierwszych dwóch edycjach, walka o zwycięstwo w męskiej rywalizacji na dystansie MEGA stoczyła się pomiędzy Damianem Traczykiem z LKK START Tomaszów Mazowiecki oraz Pawłem Kościelnym z Legii Sunrace Team. Obaj niemal równocześnie wjechali na metę. Minimalnie lepszy okazał się ten pierwszy. Jako trzeci rywalizację ukończył Rafał Brzęczek (Brazzers).
Wśród pań, z ogromną, ponad 20-minutową, przewagą zwyciężyła Dorota Warczyk z LKK START Tomaszów Mazowiecki. Druga była Katarzyna Lesiak z TS Meran, a trzecia klubowa koleżanka triumfatorki – Karolina Witek.
Na najdłuższym dystansie – GIGA, w którym rywalizowali tylko mężczyźni, pierwszy linię mety przekroczył Adam Wojtkowski z klubu KK Catena Wyszków. Zaledwie setną sekundy później uczynił to także Paweł Trawkowski, a prawie 30 sekund potem Robert Parys (KK Catena Wyszków).
Zwycięzców dekorowali  zastępca wójta Paweł Abramczyk oraz dyrektor cyklu Marcin Wasiołek.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Dzień Ziemi w przedszkolu (foto)

22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle w tygodniu poprzedzającym Dzień Ziemi w każdej grupie odbywały się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem „recykling” i istotą segregowania śmieci.
zobacz więcej
SOMIANKA: Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć (foto)

SOMIANKA: Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć (foto)

Początek wiosny w szkole w Ulasku przebiegał pod hasłem „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Promowano zdrowe, a zarazem smaczne odżywianie oraz sposoby na dobrą kondycję fizyczną i psychiczną.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Każdy swoim tempem, ale do końca (foto)

ZABRODZIE: Każdy swoim tempem, ale do końca (foto)

W II Festiwalu Biegowym „Wzdłuż Mieniugi i wrzosowisk Mostówki”, który odbył się w sobotę 19 maja, wzięło udział 114 osób, w tym 83 zawodnikó w biegu głównym, na 5 i 10 km. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Zwycięstwo sołectwa Wólka Somiankowska (foto)

SOMIANKA: Zwycięstwo sołectwa Wólka Somiankowska (foto)

VIII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się w sobotę 9 września 2017r. w Jabłonnie. Uczestniczyło w nim 6 sołectw. Gminę Somianka reprezentowali mieszkańcy Wólki Somiankowskiej. Wygrali w kategorii prezentacja stoiska, III miejsce wywalczyli swoim występem na scenie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku