RZĄŚNIK: Jest taki dzień (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Jest taki dzień (foto)

20.12.2019
autor: Org., opr. red.
Uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej im. Jana Trzaskomy w Porządziu na spotkaniu bożonarodzeniowym „Otwórz swe serce i oczy otwarte” zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny na podstawie baśni H.CH. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Bogusławy Rębały.
 
Rodzice, podobnie jak uczniowie,  zaangażowali się w organizacje i przebieg spektaklu. Zaprojektowali i wykonali scenografię, rekwizyty i kostiumy. Przedstawienie wywołało wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje sztuka teatralna, wzbogaciły słownictwo związane z teatrem. Wspólnie z rodzicami wykonali papierowe aniołki, którymi udekorowali choinkę w szkolnej świetlicy. Spotkanie świąteczne zostało zakończone wspólnym śpiewem piosenki „Jest taki dzień”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Pojawił się piroman (foto)

ZABRODZIE: Pojawił się piroman (foto)

Komendant powiatowy PSP st. bryg. Marek Krassowski (na fot.) na sesji rady gminy 26 kwietnia przedstawił temat bezpieczeństwa pożarowego w Gminie Zabrodzie. - Ten rok jest obfity w pożary – zaznaczył komendant. – Jesteście w tej chwili liderem. Poinformował, że pożary są dziełem podpalaczy, których poszukuje policja. Zaapelował do mieszkańców o pomoc w ich ujęciu.
zobacz więcej
SOMIANKA: Czytelnicy Roku

SOMIANKA: Czytelnicy Roku

Najlepszymi czytelnikami 2016 roku Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance, który prowadzi dwie biblioteki – w Somiance i Popowie Kościelnym, zostały osoby, które wypożyczyły najwięcej książek. Nagrody, oczywiście książkowe, zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych: od malucha do szóstoklasisty, od gimnazjalisty do studenta, osoba dorosła.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem (foto)

DŁUGOSIODŁO: Radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem (foto)

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
zobacz więcej
SOMIANKA: Bezpieczni przez cały rok (foto)

SOMIANKA: Bezpieczni przez cały rok (foto)

Szkoła powinna być miejscem współpracy rodziców, wychowawców i pedagogów. Aby ta współpraca zaistniała, zadaniem nauczycieli jest zachęcić do niej rodziców. Mając na uwadze ten cel, a także to jak wiele zagrożeń niesie dla dzieci życie w dzisiejszym świecie Szkoła Podstawowa w Ulasku zorganizowała warsztaty „Bezpieczni przez cały rok”.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom