RZĄŚNIK: Integrujący Dzień Kawki (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Integrujący Dzień Kawki (foto)

14.08.2019
autor: Organizatorki
Pierwsza impreza plenerowa zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich "Dąbrowianki" odbyła się w niedzielę 11 sierpnia na terenie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Piknik rodzinny pod nazwą „Dzień Kawki” skierowany był do mieszkańców naszej miejscowości, zarówno tych najmniejszych, młodzieży, jak i starszych oraz seniorów. 
 
Organizując taką imprezę, chciałyśmy zintegrować naszą społeczność oraz zaproponować wspólne spędzenie aktywnie niedzielnego popołudnia.
Na uczestników pikniku czekało całe mnóstwo atrakcji. Na najmłodszych – dmuchańce, wata cukrowa i popcorn oraz animatorka z całą gamą zabaw, tatuaży i balonów. Przygotowane zostały stoiska z daniami grillowymi oraz bigosem i ciastami przyrządzonymi przez nasze gospodynie. Dodatkowo oferowano kawę i herbatę.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, której losy rozeszły się zaraz na początku imprezy (z czego bardzo się cieszymy).
Wiele emocji dostarczyli nam panowie, ci mali i ci więksi, rozgrywając mecz towarzyski młodzież kontra dorośli. Walczyli dzielnie, ale młodsi nie dali się pokonać.
Po meczu odbył się maraton zumby poprowadzony przez Natalię Skoczeń i Pawła Skibińskiego. I tu mogła wykazać się żeńska część uczestników „Dnia Kawki”.
Na koniec były tańce i niespodzianka w postaci gościa specjalnego. Kto bawił się z nami do końca, ten wie, że występ był przedni.
Jako organizatorki cieszymy się, że nasz pomysł takiej formy spędzania niedzielnego popołudnia został mile przyjęty i że mieszkańcy Dąbrowy i ich rodziny licznie przybyli, aby bawić się razem z nami.
Chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby piknik mógł się odbyć i że mogłyśmy zaoferować uczestnikom tyle atrakcji.

Dziękujemy: 
- pp. Dorocie i Rafałowi Kowalczykom oraz p. Pawłowi Kowalczykowi,
- pp. Annie i Rafałowi Jechnom,
- pp. Ewie i Wojtkowi Dymczykom,
- Zakładom Mięsnym Rucińscy z Somianki,
- p. Markowi Kołodziejczykowi za wypożyczenie i obsługę sprzętu muzycznego,
- Strażakom z OSP Dąbrowa za pomoc oraz uatrakcyjnienie czasu, zwłaszcza najmłodszym, pokazem wozu strażackiego i ścianką wodną (taka ochłoda bardzo się przydała),
- Strażakom z OSP Rząśnik za wypożyczenie stołów i grilla,
- p. Agacie Kujawie,
- p. Bogdanowi Szurawskiemu za sędziowanie rozgrywanego meczu,
- Urzędowi Gminy Rząśnik za wypożyczenie namiotów i p. Sławomirowi Pierzynowskiemu za pomoc w ich rozłożeniu,
- Izie Borek i Krystianowi Durce za poprowadzenie loterii fantowej i przygotowanie repertuaru muzycznego,
- Oli Ciemerych za pomoc w obsłudze stoiska z ciastem i napojami,
- p. Markowi Ciemerychowi za obsługę grilla,
- p. Sylwestrowi Chojnackiemu za minikoncert muzyki ludowej, którego razem z nami wysłuchały seniorki tańczące w zespole ludowym Kurpie Białe.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Dąbrowy i ich rodzinom za to, że zechcieli spędzić ten czas z nami. Mamy nadzieję, że uda nam się powtarzać „Dzień Kawki” co roku.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Bóg się rodzi w człowieku (foto)

BRAŃSZCZYK: Bóg się rodzi w człowieku (foto)

Jasełka plenerowe, na które już od 12 lat zaprasza Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku, bez wątpienia są wyjątkowym wydarzeniem, które ma już swoją niemałą publiczność. Nie inaczej było w tym roku. Niedzielny wieczór, 17 grudnia, wiele osób poświęciło chwili refleksji nad sensem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Jak nie stać się ofiarą przestępstwa? (foto)

RZĄŚNIK: Jak nie stać się ofiarą przestępstwa? (foto)

- na to i inne równie ważne pytania można było uzyskać odpowiedzi na spotkaniu w Rząśniku. Z osobami starszymi i samotnymi, odpowiadając na zaproszenie wójta Pawła Kołodziejskiego, spotkali się 20 kwietnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Walczyli o Puchar Wójta (foto)

BRAŃSZCZYK: Walczyli o Puchar Wójta (foto)

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk 9 lutego w Szkole Podstawowej w Trzciance zorganizowało Stowarzyszenie BOCIAN KRiS. Sportowych emocji nie brakowało zarówno w fazie grupowej, jak i w kolejnych etapach turnieju. W swoich kategoriach zwyciężyli: Oliwia Wróbel, Maksymilian Bajor, Dorota Budnicka i Artur Kasprzak.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Będą to ważne wybory (foto)

BRAŃSZCZYK: Będą to ważne wybory (foto)

Spotkanie z wicemarszałek senatu Marią Koc 8 kwietnia w Brańszczyku odbyło się, jak to sama określiła, w kameralnym gronie. – Jestem u sąsiadów. Mieszkam w Węgrowie – rozpoczęła. – To jest mój okręg wyborczy, powiat wyszkowski nie jest mi obcy.
Maria Koc startuje z listy PiS z 2. miejsca na Mazowszu do Parlamentu Europejskiego.
zobacz więcej
Zitcom