RZĄŚNIK: Gimnazjaliści w telewizji i Studio Buffo

Powiat

RZĄŚNIK: Gimnazjaliści w telewizji i Studio Buffo

15.03.2017
autor: Wiktoria Łaszczewska, kl. IIA (opr. red.)
Uczniowie klas IA i IB oraz IIA i IIB oraz I C i II B gimnazjum w Rząśniku były na wycieczce w Warszawie. Odwiedziły telewizję i teatr Buffo.
Piewrszym punktem programu było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej. - Przewodnik pokazał nam między innymi studio nagrań, magazyn kostiumów, studio programu  „Pytanie na Śniadanie”  i niewielkie muzeum TVP – relacjonują uczestnicy. – Następnie udaliśmy się na stację metra Dworzec Wileński, aby po zakupieniu biletów i kilku minutach jazdy wysiąść przy rondzie ONZ.
Po posiłku w centrum handlowego Arkadia, gimnazjaliści pojechali do teatru Studio Buffo na musical „Romeo i Julia”, czyli współczesną wersję tragedii Szekspira. Wszystkim spektakl się spodobał.
- Nie było osoby niezadowolonej z wycieczki - podsumowują jej uczestnicy. - Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek zza kulis telewizji, obejrzeliśmy nową linię warszawskiego metra i świetnie bawiliśmy się na sztuce.
 
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Wszyscy na drugim miejscu (foto)

RZĄŚNIK: Wszyscy na drugim miejscu (foto)

W XVVIII Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek wszyscy reprezentanci gminy w swoich kategoriach zajęli II miejsce. Były to zespoły wokalne ze szkół w Komorowie, Porządziu i Rząśniku. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Można jeszcze zmienić OZE

RZĄŚNIK: Można jeszcze zmienić OZE

Gmina od 19 kwietnia do 17 maja przeprowadzała dialog techniczny, poprzedzający wybór wykonawcy przedsięwzięcia polegającego na zaprojektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznej oraz kolektorów słonecznych na budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach indywidualnych.  Do 14 czerwca mieszkańcy mogą zmienić zgłoszone w ankiecie OZE na inne, np. pompę ciepła.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

W 2015 r. gmina przekazała 80 tys. zł dla WKS „na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”, w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. W sumie w WKS trenowało ok. 100 zawodników i zawodniczek. Ich liczba znacznie wzrosła w porównaniu do lat ubiegłych, szczególnie w grupach młodzieżowych.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ma powstać targowisko

SOMIANKA: Ma powstać targowisko

Gmina kończy prace nad projektem Programu Rewitalizacji dla Gminy Somianka na lata 2016-2023, który jeszcze do 27 września będzie konsultowany z mieszkańcami. Jednym z zdań rewitalizacyjnych w tym projekcie jest budowa targowiska gminnego w Somiance-Parcelach na terenie za urzędem gminy (obok placu zabaw). Radni na sesji 14 września postanowili 15 tys. zł przeznaczyć na wykonanie projektu tego targowiska. 
zobacz więcej

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
57.89% (132 głosów)
42.11% (96 głosów)