RZĄŚNIK: Dyskusyjne działki

Powiat

RZĄŚNIK: Dyskusyjne działki

08.02.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Podejmowanie uchwały o wyrażenie zgody na nabycie nieruchomości przez gminę, z przeznaczeniem na drogę, niespodziewanie wywołało dyskusję na sesji 28 stycznia.
- Wszystkie projekty uchwał były omówiono szczegółowo na komisjach – zaznaczył na wstępie przewodniczący rady Grzegorz Gołębiewski
- Wpłynął wniosek o przejęcie działki równoległej do ul. Lubielskiej – relacjonowała sprawę Justyna Nowotka z urzędu gminy. - Ma dwóch właścicieli (1178 m kw. i 1425 m kw.). Przejęcie (bezpłatnie) działek pozwoli uregulować drogę do domów mieszkalnych.
- Kto był pierwotnym właścicielem tego gruntu – zapytała radna Marzena Wielgolewska. – Rozumieniem, że ten teren został podzielony. 
Przypomniała, że podobna sprawa, dotycząca drogi w Porządziu, była rozpatrywana przez 6 lat. – Dwie kadencje ciągnęło się, żeby decyzja była pozytywna – zaznaczyła radna.
- To są pierwotni właściciele – odpowiedziała jej Justyna Nowotka. – Służebność przejścia i przejazdu. Nie ma możliwości administracyjnego przejęcia drogi. Tam były grunty rolne, właściciel chciał duże odszkodowanie – wskazała na różnice z drogą wPorządziu. – Tutaj właściciele nie chcą odszkodowania
- Tam było trzeba zapłacić, tutaj właściciel oddaje za darmo – potwierdził przewodniczący rady. – Dzisiaj nie kupi się działki bez drogi – zauważył. – Musimy pomagać rozwijać się mieszkańcom, a nie blokować budowy.
- Było opracowane studium uwarunkowań – dodała Justyna Nowotka. – Żeby ludzie mogli się budować, jesteśmy po to, żeby ludziom pomagać. Nasze miejscowości Ochudno, Rząśnik stają się atrakcyjne.
- W Porządziu tworzyliśmy połączenie drogi powiatowej z drogą gminną – przypomniał wójt Paweł Kołodziejski, dodając, że mieszkańcy pisali do niego petycje, że musi zapewnić dojazd, np. dla karetki pogotowia, bo mieszka tam dużo osób starszych.
Za uchwałą głosowało 13 radnych, 1 wstrzymał się od głosu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku