RZĄŚNIK: Dożynki gminne i powiatowe

Powiat

RZĄŚNIK: Dożynki gminne i powiatowe

09.08.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Powiatowe dożynki w tym roku odbędą się w Rząśniku w niedzielę 28 sierpnia na forum spotkań (targowica). Rolnicy z całego powiatu zostaną uhonorowani odznaczeniami i nagrodami, będą też nagrodzeni twórcy najpiękniejszych wieńców dożynkowych. Gwiazdami imprezy będą zespoły disco-polo Faktor i Effect.
Powiatowo-gminną imprezę rozpocznie o godz. 13 Msza św. w kościele  w Rząśniku. Przejdzie tam z wieńcami korowód dożynkowy, którego uczestnicy spotkają się wcześniej  przed urzędem gminy. Druga część uroczystości jest zaplanowana na pobliskim forum spotkań. Po tradycyjnym podzieleniu się chlebem z mieszkańcami powiatu, przyjdzie czas na wręczenie odznaczeń i nagród najlepszym rolnikom z wszystkich gmin  powiatu oraz twórcom wieńców dożynkowych.
Ok. 16.30 powinna rozpocząć się program artystyczny. Jako pierwszy wystąpi zespół ludowy seniorów  „Kurpie Białe” z Rząśnika. Potem na scenie pojawią się ze swoimi programami: Warszawska Kapela z Targówka, zespół Chrząszcze, grający muzykę lat 60. oraz zespoły disco-polo Faktor i Effect. Zabawa potrwa do 22.00.
Oczywiście nie zabraknie prezentacji stoisk poszczególnych gmin,  stoisk gastronomicznych, handlowych, z tradycyjnymi produktami oryginalnymi.   
Imprezę wspólnie organizują gmina i starostwo.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom