RZĄŚNIK: Debata o bezpieczeństwie z seniorami

Powiat

RZĄŚNIK: Debata o bezpieczeństwie z seniorami

20.03.2020
autor: mł. asp. M. Gierlicka
Debata poświęcona seniorom odbyła się 10 marca w Urzędzie Gminy w Rząśniku. Prelegenci rozmawiali z osobami starszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Spotkanie zainicjowali Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie oraz Wójt Gminy Rząśnik.
 
Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Seniorzy mieli okazję, aby wysłuchać porad prelegentów, ale też zapytać o różne kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.
W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób, które powitał wójt Paweł Kołodziejski. Pełniący obowiązki komendanta powiatowego policji nadkom. Mariusz Sycik przedstawił obraz stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu wyszkowskiego i dane dotyczące przestępstw popełnianych na osobach starszych w 2019 r. Seniorzy obejrzeli także krótkie filmy pokazujące metody, jakimi posługują się przestępcy.
Nadkom. Sycik zachęcał do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a w przypadku problemów do kontaktu z dzielnicowym.
O tematyce dotyczącej m.in. zawierania umów na pokazach różnych produktów (np. garnków, pościeli), w domu lub telefonicznie mówił Tomasz Cudny, powiatowy rzecznik praw konsumenta, uczulając seniorów chociażby na podpisywanie dokumentów pod presją czasu, czy wyjątkowo okazyjnej oferty sprzedaży różnych towarów.  
Na bardzo ważny obecnie temat mówiła Emilia Stoszewska, przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie, która przekazała informacje dotyczące nowego koronawirusa. Instruowała, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.
Ostatnim punktem debaty był panel dyskusyjny, podczas którego głos zabrali uczestnicy spotkania.
W debacie udział wzięli również dzielnicowi oraz przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśniku.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO zaprasza na bożonarodzeniowy jarmark

DŁUGOSIODŁO zaprasza na bożonarodzeniowy jarmark

Nowa siedziba centrum kultury i biblioteki oraz targowisko, gdzie będą promowane lokalne produkty, są już gotowe. 8 grudnia gmina zaprasza na przedświąteczny jarmark bożonarodzeniowy. Będą unikatowe ozdoby, smaczne potrawy i wspólne kolędowanie. Prawdziwie świąteczna atmosfera.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Vivat konstytucja! Vivat król! Vivat wszystkie stany! (foto)

RZĄŚNIK: Vivat konstytucja! Vivat król! Vivat wszystkie stany! (foto)

W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu 30 kwietnia odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który uświadomił wszystkim, jak ważnym było to wydarzenie sprzed 228 lat.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Stawiamy na zdrowie (foto)

BRAŃSZCZYK: Stawiamy na zdrowie (foto)

19 lutego w Szkole Podstawowej w Knurowcu w ramach akcji „Stawiamy na zdrowie – przeciwdziałamy wadom postawy” odbyło się spotkanie z fizjoterapeutką panią Małgorzatą Biernat. W bardzo przystępny sposób opowiedziała dzieciom o wadach postawy oraz o sposobach przeciwdziałania im.
zobacz więcej
SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

Jubileuszowy, już dziesiąty, Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbył się w sobotę 7 września, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Rynek w Popowie Kościelnym był zapełniony. 
Rywalizowało siedem sołectw z siedmiu gmin. Gminę Somianka reprezentowało sołectwo Somianka-Zaszosie, które zdobyło nie tylko I miejsce w kategorii prezentacja stoisk, ale też nagrodę publiczności. – Jeżeli publiczność nagrodziła, to najważniejsze – mówi w poniedziałek jeszcze pełna emocji i bardzo szczęśliwa, odbierająca mnóstwo gratulacji, sołtyska Elżbieta Grześkiewicz.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom