RZĄŚNIK: Czytają i znają ojczysty język (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Czytają i znają ojczysty język (foto)

24.02.2018
autor: Jolanta Gołębiewska
Uczennice klasy I Szkoły Podstawowej w Bielinie 21 lutego złożyły przyrzeczenie oraz zostały pasowane na czytelników szkolnej biblioteki. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo - plastyczny „Książka na ferie zimowe” i świętowano Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Nowymi czytelnikami zostały: Maja Ślesicka, Luiza Łach, Maja Sieńkowska i Patrycja Nowacka.
Uroczystość poprowadziły uczennice klasy V: K. Dziewulska, K. Falba, O. Ogrodnik, K. Godlewska, K. Kucharczyk, które wcieliły się w postacie z bajek i baśni. Pozostali uczniowie klasy V wzięli udział w inscenizacji pt. „Zaczarowany świat bajek”. Uczniowie klasy II zaprezentowali wiersz Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”. Pierwszoklasistki wykazały się znajomością baśni i bajek, świetnie rozwiązywały zagadki, potrafiły odpowiedzieć na pytania dotyczące biblioteki. Na pamiątkę otrzymały dyplomy oraz książeczki od bibliotekarza, a od SU zakładki. Na koniec zaprezentowały piosenkę „Czarne jagódki”. Uroczystość zakończyła się wypożyczeniem pierwszych książek. Uroczystość przygotowała nauczycielka biblioteki B. Palasek.
Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo - plastyczny „Książka na ferie zimowe”. Wyróżnienia i nagrody otrzymali: Lena Sieńkowska z kl. III i Hubert Walos z klasy II . Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Bibliotekarz Beata Palasek pogratulowała zwycięzcom sukcesu i zachęcała uczniów do aktywnego brania udziału w konkursach.
21 lutego obchodziliśmy również Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie z klas IV-VI przygotowali przedstawienie pt. „Romeo i Julia”.
Klasa III, pod kierunkiem wychowawcy Anny Ponichtery, wzięła udział w projekcie internetowym „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”. Polegał na wykonaniu różnego rodzaju zadań dotyczących naszego języka. Rolą dzieci było m.in.: zilustrowanie powiedzeń i przysłów, czytanie tekstów z literami bez znaków diakrytycznych (ą, ę, ł, ń, itd.) i zapisanie ich we właściwej formie, łamańce językowe, wykreślanki, chmury wyrazowe. Uczniowie byli bardzo zaangażowani podczas pracy. Stwierdzili, że konieczna jest dbałość o nasz język, nie można mówić niechlujnie i należy używać szerokiego zasobu słów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)