RZĄŚNIK: Czytają i znają ojczysty język (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Czytają i znają ojczysty język (foto)

24.02.2018
autor: Jolanta Gołębiewska
Uczennice klasy I Szkoły Podstawowej w Bielinie 21 lutego złożyły przyrzeczenie oraz zostały pasowane na czytelników szkolnej biblioteki. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo - plastyczny „Książka na ferie zimowe” i świętowano Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Nowymi czytelnikami zostały: Maja Ślesicka, Luiza Łach, Maja Sieńkowska i Patrycja Nowacka.
Uroczystość poprowadziły uczennice klasy V: K. Dziewulska, K. Falba, O. Ogrodnik, K. Godlewska, K. Kucharczyk, które wcieliły się w postacie z bajek i baśni. Pozostali uczniowie klasy V wzięli udział w inscenizacji pt. „Zaczarowany świat bajek”. Uczniowie klasy II zaprezentowali wiersz Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”. Pierwszoklasistki wykazały się znajomością baśni i bajek, świetnie rozwiązywały zagadki, potrafiły odpowiedzieć na pytania dotyczące biblioteki. Na pamiątkę otrzymały dyplomy oraz książeczki od bibliotekarza, a od SU zakładki. Na koniec zaprezentowały piosenkę „Czarne jagódki”. Uroczystość zakończyła się wypożyczeniem pierwszych książek. Uroczystość przygotowała nauczycielka biblioteki B. Palasek.
Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo - plastyczny „Książka na ferie zimowe”. Wyróżnienia i nagrody otrzymali: Lena Sieńkowska z kl. III i Hubert Walos z klasy II . Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Bibliotekarz Beata Palasek pogratulowała zwycięzcom sukcesu i zachęcała uczniów do aktywnego brania udziału w konkursach.
21 lutego obchodziliśmy również Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie z klas IV-VI przygotowali przedstawienie pt. „Romeo i Julia”.
Klasa III, pod kierunkiem wychowawcy Anny Ponichtery, wzięła udział w projekcie internetowym „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”. Polegał na wykonaniu różnego rodzaju zadań dotyczących naszego języka. Rolą dzieci było m.in.: zilustrowanie powiedzeń i przysłów, czytanie tekstów z literami bez znaków diakrytycznych (ą, ę, ł, ń, itd.) i zapisanie ich we właściwej formie, łamańce językowe, wykreślanki, chmury wyrazowe. Uczniowie byli bardzo zaangażowani podczas pracy. Stwierdzili, że konieczna jest dbałość o nasz język, nie można mówić niechlujnie i należy używać szerokiego zasobu słów.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
censor jpk
censor jpk
fotobudka star