RZĄŚNIK: Czytają i znają ojczysty język (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Czytają i znają ojczysty język (foto)

24.02.2018
autor: Jolanta Gołębiewska
Uczennice klasy I Szkoły Podstawowej w Bielinie 21 lutego złożyły przyrzeczenie oraz zostały pasowane na czytelników szkolnej biblioteki. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo - plastyczny „Książka na ferie zimowe” i świętowano Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Nowymi czytelnikami zostały: Maja Ślesicka, Luiza Łach, Maja Sieńkowska i Patrycja Nowacka.
Uroczystość poprowadziły uczennice klasy V: K. Dziewulska, K. Falba, O. Ogrodnik, K. Godlewska, K. Kucharczyk, które wcieliły się w postacie z bajek i baśni. Pozostali uczniowie klasy V wzięli udział w inscenizacji pt. „Zaczarowany świat bajek”. Uczniowie klasy II zaprezentowali wiersz Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”. Pierwszoklasistki wykazały się znajomością baśni i bajek, świetnie rozwiązywały zagadki, potrafiły odpowiedzieć na pytania dotyczące biblioteki. Na pamiątkę otrzymały dyplomy oraz książeczki od bibliotekarza, a od SU zakładki. Na koniec zaprezentowały piosenkę „Czarne jagódki”. Uroczystość zakończyła się wypożyczeniem pierwszych książek. Uroczystość przygotowała nauczycielka biblioteki B. Palasek.
Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs czytelniczo - plastyczny „Książka na ferie zimowe”. Wyróżnienia i nagrody otrzymali: Lena Sieńkowska z kl. III i Hubert Walos z klasy II . Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Bibliotekarz Beata Palasek pogratulowała zwycięzcom sukcesu i zachęcała uczniów do aktywnego brania udziału w konkursach.
21 lutego obchodziliśmy również Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie z klas IV-VI przygotowali przedstawienie pt. „Romeo i Julia”.
Klasa III, pod kierunkiem wychowawcy Anny Ponichtery, wzięła udział w projekcie internetowym „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”. Polegał na wykonaniu różnego rodzaju zadań dotyczących naszego języka. Rolą dzieci było m.in.: zilustrowanie powiedzeń i przysłów, czytanie tekstów z literami bez znaków diakrytycznych (ą, ę, ł, ń, itd.) i zapisanie ich we właściwej formie, łamańce językowe, wykreślanki, chmury wyrazowe. Uczniowie byli bardzo zaangażowani podczas pracy. Stwierdzili, że konieczna jest dbałość o nasz język, nie można mówić niechlujnie i należy używać szerokiego zasobu słów.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Gmina przeciw bezrobociu

RZĄŚNIK: Gmina przeciw bezrobociu

Wójt Paweł Kołodziejski (na fot.) na wrześniowej sesji rady gminy zdał  relację z działalności gminy na rzecz ograniczenia bezrobocia i rozwiązywania problemów bezrobotnych w I półroczu 2016 r. Ogółem zatrudnienie bezrobotnych w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych kosztowało 110.546 zł, w tym refundacja z Powiatowego Urzędu Pracy 48.940 zł (44% kosztów). Gmina ze swojego budżetu wyłożyła 61.605 zł. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Pomoc żywnościowa

SOMIANKA: Pomoc żywnościowa

Rusza kolejna edycja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020 – PODPROGRAM 2016 – informują Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Proszą o zgłaszanie się osób, które potrzebują pomocy żywnościowej. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Pożegnanie ze szkołą

ZABRODZIE: Pożegnanie ze szkołą

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu pożegnano nauczycieli odchodzących na emeryturę. Wójt wręczył pani dyrektor nominację na pełnienie tej funkcji przez kolejne lata. Wyróżniający się uczniowie ortrzymali dyplomy i nagrody.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

W 2015 r. gmina przekazała 80 tys. zł dla WKS „na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”, w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. W sumie w WKS trenowało ok. 100 zawodników i zawodniczek. Ich liczba znacznie wzrosła w porównaniu do lat ubiegłych, szczególnie w grupach młodzieżowych.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star