RZĄŚNIK: Biegli i maszerowali dla patrona (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Biegli i maszerowali dla patrona (foto)

14.06.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Nowym pomysłem uczczenia ks. Jana Twardowskiego, patrona Zespołu Szkół  Publicznych w Rząśniku, był zaproponowany przez nauczycieli Bieg dla Patrona. Po raz pierwszy odbył się w ramach Tygodnia Patrona obchodzonego z okazji 10-lecia nadania szkole imienia poety.  Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, zastępca wójta, trener piłkarski. Zawodnicy nie tylko biegali, ale też maszerowali z coraz bardziej popularnymi kijkami. 
Medale zwycięzcom poszczególnych kategorii dyrektor szkoły Katarzyna Abramczyk wręczyła podczas jubileuszowej uroczystości 30 maja. Zwyciezcy Biegu dla Patrona:
- kategoria inne: I miejsce Paweł Abramczyk, II – Łukasz Abramczyk
- kategoria nauczycielki: I miejsce – Anna Sochaczewska, II – Justyna Borek, III – Beata Skrzecz
- kategoria nauczyciele: I miejsce – Tomasz Katner, II – Łukasz Szkoda
- kategoria nordic woking: I miejsce – Marta Godlewska, II – Joanna Jasińska 
- kategoria uczennice: I miejsce – Martyna Jechna (kl. I), II – Martyna Jachna (kl. III), III –  Gabriela Dylewska
- kategoria uczniowie: I miejsce – Daniel Bloch, II – Piotr Przygoda, III – Marek Przygoda
Dyplomy z podziękowaniem za zapewnienie bezpieczeństwa podczas biegu otrzymali komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz i kierownik posterunku policji w Rząśniku Paweł Bloch.
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” – powiedział Monteskiusz. Nigdy nie zawiodą, nie odrzucą, nie wyśmieją. Towarzyszą nam we wszystkich momentach naszego życia. Bardzo często niosą pociechę, pozwalają, choć na chwilę, oderwać się od rzeczywistości, która czasami tak bardzo daje nam w kość. Nie przekonamy się jednak o tym nigdy, stroniąc od czytania. Mieszkańców naszej gminy próbowali przekonać o tym uczniowie wszystkich szkół oraz przedszkoli, paradując w poniedziałek ulicami Długosiodła.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Oberek przybliża folklor Puszczy Białej (foto)

ZABRODZIE: Oberek przybliża folklor Puszczy Białej (foto)

Z ciekawą propozycją do szkoły podstawowej w Zabrodziu 20 kwietnia przyjechał z Wyszkowa, działający w WOK Hutnik, Zespół Pieśni i Tańca Oberek. – Chcemy wam przybliżyć folklor Puszczy Białej, śpiew, taniec i strój ludowy  – zwróciła się do uczniów Danuta Deptuła, choreograf i kierownik artystyczny zespołu. 
zobacz więcej
Konkurs dla liderek wiejskich

Konkurs dla liderek wiejskich

Do 7 sierpnia można zgłaszać kandydatki do tytułu Najaktywniejszej Liderki Wiejskiej. Udział w nim mogą wziąć działaczki kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych, a także lokalnych grup działania.
zobacz więcej
SOMIANKA: Warsztaty i analiza składu ciała

SOMIANKA: Warsztaty i analiza składu ciała

W GOK w Somiance w piątek 28 kwietnia odbędą się warsztaty żywieniowe oraz analiza składu masy ciała dla podopiecznych Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasza Gmina Somianka” korzystających z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020.
zobacz więcej
fotobudka star 300x250
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star 300x250