RZĄŚNIK: Biegli i maszerowali dla patrona (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Biegli i maszerowali dla patrona (foto)

14.06.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Nowym pomysłem uczczenia ks. Jana Twardowskiego, patrona Zespołu Szkół  Publicznych w Rząśniku, był zaproponowany przez nauczycieli Bieg dla Patrona. Po raz pierwszy odbył się w ramach Tygodnia Patrona obchodzonego z okazji 10-lecia nadania szkole imienia poety.  Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele, zastępca wójta, trener piłkarski. Zawodnicy nie tylko biegali, ale też maszerowali z coraz bardziej popularnymi kijkami. 
Medale zwycięzcom poszczególnych kategorii dyrektor szkoły Katarzyna Abramczyk wręczyła podczas jubileuszowej uroczystości 30 maja. Zwyciezcy Biegu dla Patrona:
- kategoria inne: I miejsce Paweł Abramczyk, II – Łukasz Abramczyk
- kategoria nauczycielki: I miejsce – Anna Sochaczewska, II – Justyna Borek, III – Beata Skrzecz
- kategoria nauczyciele: I miejsce – Tomasz Katner, II – Łukasz Szkoda
- kategoria nordic woking: I miejsce – Marta Godlewska, II – Joanna Jasińska 
- kategoria uczennice: I miejsce – Martyna Jechna (kl. I), II – Martyna Jachna (kl. III), III –  Gabriela Dylewska
- kategoria uczniowie: I miejsce – Daniel Bloch, II – Piotr Przygoda, III – Marek Przygoda
Dyplomy z podziękowaniem za zapewnienie bezpieczeństwa podczas biegu otrzymali komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz i kierownik posterunku policji w Rząśniku Paweł Bloch.
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Już tylko szkoły podstawowe

RZĄŚNIK: Już tylko szkoły podstawowe

Radni na sesji 30 października podjęli uchwały stwierdzające przekształcenie dotychczasowych 6-letnich szkół  podstawowych w 8-letnie szkoły podstawowe. Wysłuchali też informacji o realizacji zadań oświatowych w minionym roku szkolnym.
zobacz więcej
ZABRODZIE: A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody (foto)

ZABRODZIE: A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody (foto)

Po raz drugi w Kicinach odbyły się „Jagodowe żniwa za brodem”, sympatyczna impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, na której można było przyjemnie spędzić niedzielny czas. Były występy dzieci, konkursy, pokazy jazdy konnej, występy zespołów muzycznych. Największą publiczność przyciągnęła gwiazda wieczoru – zespół Enej.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Ciasno w przedszkolach

DŁUGOSIODŁO: Ciasno w przedszkolach

Władze gminy szukają dodatkowych miejsc dla przedszkolaków. – W przedszkolach zrobiło się ciasno. Mamy piękny obiekt po szkole w Chrzczance Włościańskiej. Stoi pusty, niewykorzystany… - sugeruje wójt Stanisław Jastrzębski.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 9 grudnia obchodziło święto szkoły.  Szczególna, ponieważ dokładnie 15 lat temu przyjęło imię Prymasa Tysiąclecia. Tak jak wtedy, w obecności uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i gości, ks. bp Kazimierz Romaniuk, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odprawił Mszę św. Podczas niej modlono się o beatyfikację patrona, błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz biskupa z okazji 65-lecia jego święceń kapłańskich. Były kwiaty, życzenia i pieśń ,,Życzymy, życzymy” w wykonaniu chóru i wszystkich obecnych.
zobacz więcej
Levert
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk
manhattan
manhattan