RZĄŚNIK: Bezpiecznie ścieżką rowerową... (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Bezpiecznie ścieżką rowerową... (foto)

15.10.2019
autor: Elżbieta Borzymek
...można przejechać z Wyszkowa do Porządzia. Oficjalne otwarcie kolejnego odcinka tej trasy – leśnej ścieżki rowerowej, która biegnie przez las od Leszczydołu-Nowin do Porządzia – odbyło się 12 października. Ścieżka powstała ze środków własnych gminy Rząśnik, przy współpracy Nadleśnictwa Wyszków. Łączna jej długość to 5,37km, szerokość 2,3 m, kosztowała 529.747 zł.
 
To kontynuacja ciągu wiodącego wzdłuż drogi powiatowej, z którego chętnie korzystają rowerzyści, piesi, biegacze, wielbiciele nordic walking itp. Wykonawcą inwestycji była firma eMPOL Jarosława Maliszewskiego z Sokołowa, gm. Obryte.
- Wiem, że nie tylko mieszkańcy Rząśnika, ale też inni cieszą się z tej inwestycji. Chcielibyśmy więcej inicjatyw, które przysparzają nam takiej sympatii, ale w samorządzie trzeba realizować też inne inwestycje, które może nie dają takiej popularności, ale są niezbędne - stwierdził wójt Paweł Kołodziejski. – Niestety, nie jesteśmy państwem bogatym, jesteśmy na dorobku i musimy wybierać priorytety. Jednym z nich jest  z pewnością bezpieczeństwo.
O tym, jak ważna dla bezpieczeństwa jest zrealizowana w tym roku inwestycja, mówił też emerytowany nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski, który podjął decyzję o współpracy z gminą w tym zakresie, a kontynuował to obecny nadleśniczy Waldemar Wańczyk.
- Ruch rowerowy jest tu duży. Do tej pory mieszkańcy dojeżdżali do pewnego momentu  i poruszali się szosą. Było niebezpiecznie – podkreślił Wojciech Kwiatkowski. – Lasy Państwowe są otwarte dla społeczeństwa, w miarę możliwości udostępniają swoje tereny. Ludzie potrzebują zdrowego wypoczynku, a takim jest z pewnością jazda na rowerze. Były też pomysły, by zrobić taką ścieżkę do Dalekiego, a nawet Knurowca, ale to wszystko zależy od funduszy. Myślę jednak, że małymi krokami można wiele zrobić.
Przecięcia wstęgi dokonali wójt Paweł Kołodziejski, nadleśniczy Waldemar Wańczyk, jego zastępca Cecylia Wielk i poprzednik Wojciech Kwiatkowski, a także przewodniczący rady gminy Grzegorz Gołębiewski i wykonawca  Jarosław Maliszewski.
Ks. kan. Robert Sulich z parafialną grupą rowerzystów z Rząśnika, wójt Paweł Kołodziejski i jego zastępca Paweł Abramczyk oraz mieszkańcy wyruszyli na pierwszą przejażdżkę przez las nowo otwartą ścieżką rowerową. W nadleśnictwie w Leszczydole-Nowinach czekało na nich ognisko i do upieczenia kiełbaski, ufundowane przez Zakłady Mięsne Somianka Andrzej Ruciński.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom