RZĄŚNIK: Bardzo, bardzo spokojna gmina

Powiat

RZĄŚNIK: Bardzo, bardzo spokojna gmina

04.10.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Z radnymi, sołtysami i władzami gminy spotkali się 28 września komendant powiatowy policji Michał Toporkiewicz (na fot.) oraz kierownicy dwóch posterunków, które dbają o bezpieczeństwo na terenie gminy, w Somiance – Paweł Bloch i w Długosiodle – Sylwester Puławski. – Rząśnik to bardzo, bardzo spokojna gmina – podsumował pierwszych osiem miesięcy 2017 r. komendant. – Żyje się tu bezpiecznie. 
Komendant przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy i powiatu od stycznia do sierpnia br.   
Przyznał, że czas dojazdu do zdarzenia na terenie gminy jest coraz dłuższy, ale to nie świadczy o bezpieczeństwie. Przestępstw niewiele popełniono – z 657 na terenie powiatu, 43 na terenie gminy, z tego 19 kryminalnych, 6 z kategorii tych najbardziej uciążliwych (powiat – 260). Do tego wykrywalność na bardzo wysokim poziomie – ponad 91,6%. Nie było kradzieży zwykłych, rozbojów. – Śmiało można powiedzieć, że gm. Rząśnik jest najspokojniejszą na terenie powiatu wyszkowskiego – ocenił komendant. – 
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, też gmina jest bezpieczna. Doszło na jej terenie do 4 wypadków i 25 kolizji. – Niestety dwie osoby zginęły w tych wypadkach, cztery osoby są ranne. 
Policja prowadzi systematycznie wiele działań profilaktycznych, by poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Komendant apelował o używanie przez pieszych elementów odblaskowych.
- Musimy iść w kierunku tego świadomego społeczeństwa, które, widząc ograniczenie prędkości, będzie zdejmowało drogę z gazu. Przypominam, że istnieje przepis, że przekroczenie o 50 km dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym kończy się odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące, jeżeli ktoś popełni drugie takie wykroczenie – na 6 miesięcy ma zatrzymane prawo jazdy. 
- Jesteśmy coraz młodszą formacją – zauważył Michał Toprkiewicz. – Dużo starszych, doświadczonych funkcjonariuszy odeszło. Nikt w wyszkowskiej komendzie nie pracuje, kto zaczynałby pracę w 1990 r. Zostali młodzi, ale oni się starają. Niektórzy nawet się skarżą, że  za dużo jest policji. 
Dyrektor szkoły w Rząśniku Katarzyna Abramczyk przy tej okazji podziękowała komendantowi za dobrą współpracę ze szkołami, ciekawe spotkania z policjantami.   
Wójt Paweł Kołodziejski podziękował za skuteczne interwencje, będące odpowiedzią na zgłaszane problemy. Z kolei komendant zachęcał do uzupełniania mapy zagrożeń – zgłoszenia są anonimowe. 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Studium nie przeszło (foto)

ZABRODZIE: Studium nie przeszło (foto)

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego nie zostało uchwalone. Długi czas opracowywania, uzgadniania i projektowania dokumentu ważnego dla rozwoju gminy przepadł w głosowaniu nad uwagami do studium. Radni większością głosów zdecydowali o przyjęciu jednej z nich, co zablokowało uchwalenie całego dokumentu.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Nowe wizje dawnej szkoły i remizy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Nowe wizje dawnej szkoły i remizy (foto)

Wyszkowska Pracownia Projektowo-Architektoniczna „Enegram” Michała Gryza wygrała konkurs na projekt rewitalizacji dwóch budynków: dawnej szkoły podstawowej w Chrzczance Włościańskiej (na fot) i dawnej remizy strażackiej w Starych Suskach.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nie powinien wyjeżdżać w trasę

RZĄŚNIK: Nie powinien wyjeżdżać w trasę

Gmina Rząśnik miała w tym roku problem z wyłonieniem firmy, która wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zajęłaby  się dowozem uczniów. Gdy pierwszy przetarg został unieważniony, na znalezienie wykonawcy, choćby tymczasowego, zostało niewiele czasu. Zgodził się dotychczasowy przewoźnik i… już żałuje. Nie dopełniono bowiem wszystkich formalności. – Tak naprawdę nie powinienem wyjeżdżać w trasę – skarży się transportowiec.
zobacz więcej
SOMIANKA: Gmina zamawia przezroczyste urny

SOMIANKA: Gmina zamawia przezroczyste urny

Gminy muszą zakupić przezroczyste urny wyborcze. Na ten cel dostają dotację z budżetu państwa. Gmina Somianka zamawia 10 urn, wszystkie dla obwodów głosowania powyżej 750 wyborców. Przeprowadza rozeznanie cenowe dotyczące ich dostawy. Gotowe urny muszą dotrzeć do gminy do 20 sierpnia. Oferty firmy mogą składać do 20 lipca.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star
fotobudka star