RZĄŚNIK: Bardzo, bardzo spokojna gmina

Powiat

RZĄŚNIK: Bardzo, bardzo spokojna gmina

04.10.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Z radnymi, sołtysami i władzami gminy spotkali się 28 września komendant powiatowy policji Michał Toporkiewicz (na fot.) oraz kierownicy dwóch posterunków, które dbają o bezpieczeństwo na terenie gminy, w Somiance – Paweł Bloch i w Długosiodle – Sylwester Puławski. – Rząśnik to bardzo, bardzo spokojna gmina – podsumował pierwszych osiem miesięcy 2017 r. komendant. – Żyje się tu bezpiecznie. 
Komendant przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa na terenie gminy i powiatu od stycznia do sierpnia br.   
Przyznał, że czas dojazdu do zdarzenia na terenie gminy jest coraz dłuższy, ale to nie świadczy o bezpieczeństwie. Przestępstw niewiele popełniono – z 657 na terenie powiatu, 43 na terenie gminy, z tego 19 kryminalnych, 6 z kategorii tych najbardziej uciążliwych (powiat – 260). Do tego wykrywalność na bardzo wysokim poziomie – ponad 91,6%. Nie było kradzieży zwykłych, rozbojów. – Śmiało można powiedzieć, że gm. Rząśnik jest najspokojniejszą na terenie powiatu wyszkowskiego – ocenił komendant. – 
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, też gmina jest bezpieczna. Doszło na jej terenie do 4 wypadków i 25 kolizji. – Niestety dwie osoby zginęły w tych wypadkach, cztery osoby są ranne. 
Policja prowadzi systematycznie wiele działań profilaktycznych, by poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Komendant apelował o używanie przez pieszych elementów odblaskowych.
- Musimy iść w kierunku tego świadomego społeczeństwa, które, widząc ograniczenie prędkości, będzie zdejmowało drogę z gazu. Przypominam, że istnieje przepis, że przekroczenie o 50 km dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym kończy się odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące, jeżeli ktoś popełni drugie takie wykroczenie – na 6 miesięcy ma zatrzymane prawo jazdy. 
- Jesteśmy coraz młodszą formacją – zauważył Michał Toprkiewicz. – Dużo starszych, doświadczonych funkcjonariuszy odeszło. Nikt w wyszkowskiej komendzie nie pracuje, kto zaczynałby pracę w 1990 r. Zostali młodzi, ale oni się starają. Niektórzy nawet się skarżą, że  za dużo jest policji. 
Dyrektor szkoły w Rząśniku Katarzyna Abramczyk przy tej okazji podziękowała komendantowi za dobrą współpracę ze szkołami, ciekawe spotkania z policjantami.   
Wójt Paweł Kołodziejski podziękował za skuteczne interwencje, będące odpowiedzią na zgłaszane problemy. Z kolei komendant zachęcał do uzupełniania mapy zagrożeń – zgłoszenia są anonimowe. 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan