RZĄŚNIK: Atrakcyjny weekend

Powiat

RZĄŚNIK: Atrakcyjny weekend

25.05.2018
autor:
W najbliższy weekend mieszkańcy gminy nie powinni się nudzić. Parafia Rząśnik zaprasza w sobotę na rajd rowerowy, a gmina – na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka i wspólną zabawę dzieci i dorosłych na Dzikim Zachodzie.
 
Wychodząc z założenia, że w zdrowym ciele, zdrowy duch, w sobotę 2 czerwca parafia w Rząśniku zaprasza miłośników aktywnego odpoczynku na parafialną czerwcówkę na rowerze. Wyjazd o 9.00 z parkingu przy kościele, powrót po ok. 2 godzinach, z odpoczynkiem w pięknym miejscu.
Natomiast gmina, tradycyjnie już, z okazji Dnia Dziecka organizuje przed urzędem gminy w Rząśniku piknik rodzinny, w tym roku pod nazwą „Zabawa na Dzikim Zachodzie”. W programie wiele atrakcji: animacje dla dzieci z grami, pokazy i stoiska naukowe – „Nie taki mokry lód” i „Fabryka zabawek naukowych”. Bezpłatnie będzie można korzystać z dmuchańców i basenu z łódkami do pływania. Będą też stoiska zabawowe, do tego gastronomiczne i handlowe. Na pewno też wzbudzi zainteresowanie pokaz sprzętu strażackiego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Siatkówka nad wodą (foto)

DŁUGOSIODŁO: Siatkówka nad wodą (foto)

Mazowiecki Turniej Siatkówki Plażowej został rozegrany w niedzielę 28 sierpnia na boisku przy basenie w Długosiodle.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dożynki pojednania i zgody?

BRAŃSZCZYK: Dożynki pojednania i zgody?

Oklaskami zostały przyjęte słowa wójta, który głośno wyznał, przyjmując chleb od starostów dożynkowych: - Kiedy rozpoczynała się Msza św., to w moim sercu była intencja o zgodę i jedność w naszej gminie.
Być może dożynki, które odbyły się w niedzielę 23 sierpnia w Porębie, przejdą też do historii jako te, które zapoczątkowały nową tradycję – organizację podziękowania za plony po kolei w trzech parafiach gminy, a nie, jak było dotąd, tylko w Brańszczyku.  – Myślę, że jest to dobre rozwiązanie – uważa proboszcz parafii Poręba.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 9 grudnia obchodziło święto szkoły.  Szczególna, ponieważ dokładnie 15 lat temu przyjęło imię Prymasa Tysiąclecia. Tak jak wtedy, w obecności uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i gości, ks. bp Kazimierz Romaniuk, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odprawił Mszę św. Podczas niej modlono się o beatyfikację patrona, błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz biskupa z okazji 65-lecia jego święceń kapłańskich. Były kwiaty, życzenia i pieśń ,,Życzymy, życzymy” w wykonaniu chóru i wszystkich obecnych.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ze „Spławikiem” o rybach i ptakach związanych z wodą (foto)

BRAŃSZCZYK: Ze „Spławikiem” o rybach i ptakach związanych z wodą (foto)

Tematem ostatniego spotkania Szkółki Wędkarskiej „Spławik” w Gminnym Domu Kultury było rozpoznawanie gatunków ryb w podziale na słodkowodne i morskie.
zobacz więcej
Zitcom