RZĄŚNIK: 100. urodziny w roku 100-lecia Niepodległej (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: 100. urodziny w roku 100-lecia Niepodległej (foto)

20.11.2018
autor: opr. EB
18 listopada 2018 r. piękny jubileusz 100-lecia urodzin obchodziła mieszkanka Porządzia – Pani Anna Abramczyk. Urodziła się 15 listopada 1918 r. Dzień ten Jubilatka spędziła w gronie licznie zgromadzonych rodziny, sąsiadów i gości.
 
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Jubilatki w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w  Porządziu, którą odprawił ks. kan. Stefan Ceberek.
Życzenia i gratulacje Szanownej Jubilatce złożyli: przedstawiciele Rady Parafialnej, księża – ks. kan. Stefan Ceberek i ks. Bronisław Godoń, wójt Paweł Kołodziejski, z-ca wójta Paweł Abramczyk, kierownik GOPS w Rząśniku Agata Kujawa oraz i społeczność miejscowej szkoły, a także bliscy, sąsiedzi i znajomi.  Gratulowali pięknego jubileuszu, życzyli zdrowia, by każdy dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób najbliższych.
Wójt w liście gratulacyjnym napisał:
,,Dzisiejszy Jubileusz to niecodzienna i doniosła chwila.
Sto lat, to czas, który dla większości z nas – zwłaszcza na początku drogi życiowej – wydaje się nie do osiągnięcia… To czas, w którym zebrać można mnóstwo cennych doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia   i niezmiernej radości.
Wierzę, że dla Pani bliskich są one źródłem drogocennych rad i wskazówek, a dla całej społeczności naszej Gminy – pozostają nieocenionym dziedzictwem.
Cieszę się, że Pani oraz cała Pani rodzina dajecie nam wszystkim świadectwo zgodnego życia w rodzinnej harmonii, miłości i poszanowaniu.
Z okazji 100. rocznicy urodzin składam serdeczne gratulacje i gorące życzenia zdrowia, pomyślności, miłości bliskich i wielu następnych lat szczęśliwego i pogodnego życia”.
Dalsza część uroczystości przebiegała w prawdziwie rodzinnej atmosferze.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Jeszcze bez hali sportowej

RZĄŚNIK: Jeszcze bez hali sportowej

Rok szkolny 2016/2017 został zainaugurowany w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu 1 września o godz. 9.15.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zaprezentowaliście się fantastycznie (foto)

RZĄŚNIK: Zaprezentowaliście się fantastycznie (foto)

- Witam wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na wspólne kolędowanie w trakcie XX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Rząśniku – zwróciła się do obecnych Katarzyna Abramczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rząśniku, gdzie 11 stycznia odbywał się gminny finał. – Było dużo radości, było też dużo pogłębionej refleksji. Były wzruszenia, łzy w oczach. Za to wszystko wam dziękujemy – zwróciła się do wykonawców jedna z jurorek. Gminę Rząśnik w Wyszkowie będą reprezentować  uczniowie szkół w Rząśniku, Starym Lubielu i Porządziu. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wybierają sołtysów (foto)

ZABRODZIE: Wybierają sołtysów (foto)

Dorota Górczak w Dębinkach, Anna Chudy w Lipinach, Małgorzata Domańska w Wysychach, Edward Sołowiej w Basinowie i Leszek Kostrzewa w Kicinach – to pierwsi sołtysi wybrani na kadencję 2019 – 2023. W gminie Zabrodzie trwają wybory sołtysów, zebrania wiejskie rozpoczęły się 3 lutego w Dębinkach, zakończą 17 lutego w Słopsku. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

Mieszkanki Trzcianki, w mejlu do redakcji podpisanym „żony i matki”, apelują o pomoc i interwencję w sprawie, wobec której czują się bezsilne. Zarzucają sołtys, że nielegalnie i o każdej porze dnia i nocy sprzedaje alkohol w swoim sklepie. Pani sołtys stanowczo zaprzecza oskarżeniom. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapowiada kontrolę w sklepie, chociaż do tej pory nie zgłaszano żadnych nieprawidłowości. – Trzeba mieć dowody, pomówić jest łatwo – podkreśla członek komisji.
zobacz więcej