RZĄŚNIK: 100. urodziny Jana Pawła II (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: 100. urodziny Jana Pawła II (foto)

19.05.2020
autor: Jolanta Gołębiewska
18 maja 2020 roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Aby uczcić to niezwykłe wydarzenie, społeczność Szkoły Podstawowej w Bielinie, której patronem jest Jan Paweł II, przygotowała konkursy, wystawy, bieg, apel, w które zaangażowali się nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale również ich rodziny.
 
Pani Anna Ponichtera zorganizowała dla uczniów klas VII-VIII  konkurs informatyczny, który polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej życia i działalności św. Jana Pawła II. Konkurs wygrała Katarzyna Nowacka z klasy VIII. Wyróżnienie za udział w konkursie otrzymała  uczennica również klasy ósmej – Oliwia Kucharczyk.
Opiekunka świetlicy, pani Anna Ponichtera (Dębowska), przedstawiła uczniom ofertę konkursu plastycznego „Pocztówka do nieba”, zorganizowanym przez Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do kreatywnego udziału w obchodach 100. urodzin Wielkiego Polaka.
Anna Ponichtera przygotował również  wystawę książek „Twórczość Jana Pawła II i o Janie Pawle II”. Wystawa została podzielona na trzy części tematyczne:  
twórczość Jana Pawła II,
książki o Janie Pawle II dla dzieci,
książki o Janie Pawle II dla młodzieży. 
Celem wystawy jest zabranie uczniów i ich rodziców w literacką wędrówkę po biografii Jana Pawła II, w której przewodnikami są autorzy książek poświęconych naszemu Papieżowi.
Pani Jolanta Gołębiewska przygotowała wystawę zdjęć, które zostały wykonane w Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Zdjęcia przedstawiają m.in. elementy wystroju mieszkania państwa Wojtyłów. 
Obydwie wystawy można obejrzeć na stronie internetowej szkoły.
12 maja odbył się „Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II”. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie i ich rodziny. W rywalizacji wzięło udział 10 rodzin. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 25 pytań i odesłanie ich drogą mailową  do organizatorów konkursu. 
I miejsce w konkursie zajęła Hanna Skoczylas z córkami Mają i Igą, II miejsce – Renata Ampulska z synem Adamem, III – Agnieszka Kasjaniuk z synami Norbertem i Aleksandrem, Organizatorami konkursu byli ks. Janusz Saniewski, Jolanta Gołębiewska i Anna Ponichtera.
Panie Monika Wróbel, Marta Kucińska i Iwona Bugaj przygotowały apel poświecony Janowi Pawłowi II, pierwszy, który można obejrzeć on-line. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas: drugich (Radosław Staniaszek, Oskar Nowicki, Karolina Baranowska), piątych (Zuzia Grzesiak), siódmych (Oliwia Ogrodnik, Kamila Kucharczyk, Kamila Godlewska) i ósmych (Amelia Sieńkowska, Julia Szymańska, Oliwia Kucharczyk, Aleksandra Zdunek, Katarzyna Nowacka). Recytowały utwory i śpiewali pieśni poświęcone Janowi Pawłowi II. 
15 maja miał miejsce „Bieg dla Patrona”, który stanowił formę podziękowania za wszystkie pielgrzymki Ojca Świętego  do Polski. Każde 100 metrów biegu symbolizowało jedną z 9 pielgrzymek Jana Pawła II do Ojczyzny. Uczniowie mieli do pokonania 900 metrów. 
Bieg rozpoczął się o 12.00. Uczestnicy biegali w wybranym przez siebie miejscu, korzystali z aplikacji służącej do tego typu aktywności.  
Do rywalizacji przystąpiło 26 osób. Razem przebiegli 21 kilometrów i 375 metrów. Wszyscy biegacze zostali nagrodzeni ocenami z wychowania fizycznego. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają nagrody:
kategoria I:  Radosław Staniaszek (klasa II), 
kategoria II: Martyna Leszczyńska (klasa V),
kategoria III: Julia Szymańska (klasa VIII).
Organizatorką biegu była pani Agnieszka Nowak.
17 maja w kościele w Nowym Lubielu została odprawiona Msza święta w intencji naszej szkolnej społeczności. W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i absolwenci naszej szkoły. W naszej intencji modlił się ks. Janusz Saniewski. Tego dnia złożyliśmy również kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II w Nowym Lubielu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom