Otrzymają sprzęt do nauczania online

Powiat

Otrzymają sprzęt do nauczania online

12.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Zespół Szkół w Starym Bosewie i Szkoła Podstawowa w Somiance otrzymają od samorządu Mazowsza doposażenie do prowadzenia nauki online.
 
Udział w unijnym projekcie biorą 233 placówki z Mazowsza, w tym 33 z subregionu ostrołęckiego. Wartość przedsięwzięcia to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to fundusze unijne. 
– W świetle pandemii koronawirusa i innych ewentualnych przyszłych zdarzeń uniemożliwiających prowadzenie nauczania stacjonarnego konieczne stało się rozszerzenie naszego wsparcia o sprzęt i oprogramowanie do nauczania zdalnego. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się pomóc mazowieckim szkołom i poprawić efektywność zajęć online – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.
Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych.
Na liście doposażonych placówek znalazły się dwie z powiatu wyszkowskiego: Zespół Szkół w Starym Bosewie i Szkoła Podstawowa w Somiance.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Recytatorzy na start

SOMIANKA: Recytatorzy na start

Eliminacje gminne 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” odbędą się 21 marca o godz. 10 w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance. Uczestniczyć w nich mogą uczniowie szkól podstawowych oraz III klas gimnazjalnych. Zgłoszenia do 15 marca.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Patriotycznie i radośnie (foto)

DŁUGOSIODŁO: Patriotycznie i radośnie (foto)

Na uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Bo to Polska właśnie” miłośników muzyki zaprosili Wójt Gminy Długosiodło oraz Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji. Wystąpili soliści Polskiej Opery Kameralnej, ale była też sympatyczna niespodzianka – na scenie zaśpiewał dziecięcy zespół „Śpiewające sercem”, z białoruskiej Polonii.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Czy to będzie kółko narysowane, czy to będzie wysepka?

RZĄŚNIK: Czy to będzie kółko narysowane, czy to będzie wysepka?

200 tys. zł radni zagwarantowali w budżecie na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej w Porządziu (budowa ronda). Powiat już ogłosił przetarg. Radni mają wątpliowści.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: LWG przywrócone medialnemu światu

BRAŃSZCZYK: LWG przywrócone medialnemu światu

Miesięcznik LWG jest dobrem wspólnym mieszkańców Gminy Brańszczyk – napisała w petycji o przywrócenie „Lokalnych Wieści Gminnych” na stronę ww.branszczyk.pl
Maryla Puścian, była dyrektor Gminnego Domu Kultury po tym, jak archiwum miesięcznika znikło ze strony internetowej gminy. „Historii Gminy Brańszczyk nie można usunąć jednym kliknięciem” – napisali w piśmie do obecnego dyrektora GDK członkowie Klubu Zjednoczenie Aktywnych Radnych. Interwencja okazała się skuteczna – jeszcze tego samego dnia, 25 marca, Archiwum LWG było znowu dostępne na stronie internetowej gminy.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom