Olszanka i Długosiodło najlepsze (foto)

Powiat

Olszanka i Długosiodło najlepsze (foto)

09.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Uczniowie z gmin Długosiodło i Wyszków będą reprezentowali powiat wyszkowski w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 
Eliminacje powiatowe odbyły się 7 maja na terenie hali WOSiR. Trzydziestu dziewięciu zawodników z klas podstawowych i gimnazjalnych z Brańszczyka, Długosiodła, Olszanki, Porządzia, Trzcianki, Rybienka Leśnego, Rząśnika, Wyszkowa i Zabrodzia podjęło walkę o miejsce na najwyższym podium, a tym samym awans do kolejnego etapu. Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami praktycznymi, które zaprezentowali na torze przeszkód oraz wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Najlepiej w kategorii szkół podstawowych wypadła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Olszance. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepsi okazali uczniowie z Gimnazjum Publicznego w Długosiodle.
Gratulacje i podziękowania za przygotowanie do turnieju dla uczniów i ich opiekunów przekazał komendant wyszkowskiej policji insp. Michał Toporkiewicz oraz wicestarosta Adam Mróz. Turniej zorganizowano przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce.
Szkoły podstawowe:
I miejsce – SP w Olszance, II – SP w Porządziu, III – SP w Długosiodle, IV – SP w Trzciance, V – SP nr 2 w Wyszkowie, VI – SP w Zabrodziu
Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Gimnazjum w Długosiodle, II – oddział gimnazjalny w Szkole Podstawowej w Rząśniku, III – Gimnazjum nr 3 w Rybienku Leśnym, IV – Gimnazjum w Brańszczyku, V – Gimnazjum w Zabrodziu
Nagrody dla najlepszych zawodników otrzymali Magdalena Czyż z SP w Olszance i Dawid Przychodzki z SP w Rząśniku oraz Karolina Szymańska z Gimnazjum w Długosiodle i Mateusz Sośnicki z gimnazjum w SP w Rząśniku.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche-1
Bricomarche
mrówka - nowe godziny