Olszanka i Długosiodło najlepsze (foto)

Powiat

Olszanka i Długosiodło najlepsze (foto)

09.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Uczniowie z gmin Długosiodło i Wyszków będą reprezentowali powiat wyszkowski w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 
Eliminacje powiatowe odbyły się 7 maja na terenie hali WOSiR. Trzydziestu dziewięciu zawodników z klas podstawowych i gimnazjalnych z Brańszczyka, Długosiodła, Olszanki, Porządzia, Trzcianki, Rybienka Leśnego, Rząśnika, Wyszkowa i Zabrodzia podjęło walkę o miejsce na najwyższym podium, a tym samym awans do kolejnego etapu. Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami praktycznymi, które zaprezentowali na torze przeszkód oraz wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Najlepiej w kategorii szkół podstawowych wypadła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Olszance. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepsi okazali uczniowie z Gimnazjum Publicznego w Długosiodle.
Gratulacje i podziękowania za przygotowanie do turnieju dla uczniów i ich opiekunów przekazał komendant wyszkowskiej policji insp. Michał Toporkiewicz oraz wicestarosta Adam Mróz. Turniej zorganizowano przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce.
Szkoły podstawowe:
I miejsce – SP w Olszance, II – SP w Porządziu, III – SP w Długosiodle, IV – SP w Trzciance, V – SP nr 2 w Wyszkowie, VI – SP w Zabrodziu
Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Gimnazjum w Długosiodle, II – oddział gimnazjalny w Szkole Podstawowej w Rząśniku, III – Gimnazjum nr 3 w Rybienku Leśnym, IV – Gimnazjum w Brańszczyku, V – Gimnazjum w Zabrodziu
Nagrody dla najlepszych zawodników otrzymali Magdalena Czyż z SP w Olszance i Dawid Przychodzki z SP w Rząśniku oraz Karolina Szymańska z Gimnazjum w Długosiodle i Mateusz Sośnicki z gimnazjum w SP w Rząśniku.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku