DŁUGOSIODŁO: Życzę wszystkim zmartwychwstania (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Życzę wszystkim zmartwychwstania (foto)

25.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Samorządowcy, sołtysi, przedstawiciele gminnych placówek i organizacji spotkali się 22 marca, by złożyć sobie wielkanocne życzenia. Świąteczny program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
Dzieci, pod kierunkiem Beaty Banaszek i Małgorzaty Otwinowskiej, przypomniały przesłanie wielkanocnych tradycji i sens świąt najważniejszych w liturgii Kościoła. – To, co dzieci zaśpiewały, powiedziały, jest istotą tych świąt – za program podziękował ks. proboszcz Zygfryd Żebrowski. – Życzę wszystkim zmartwychwstania. 
- To święta rodzinne – zauważył wójt Stanisław Jastrzębski. – A mieszkańcy gminy stanowią jedną wielką rodzinę. Każdy z nas ma prawo do własnych poglądów, ale to nie zmienia faktu, że jesteśmy wspólnotą. Życzę państwu odważnych planów na przyszłość, żebyśmy się wzajemnie szanowali i nasz wspólny dorobek, żeby te święta dały nam możliwość zadumy, żebyśmy mogli zatrzymać się w tym galopującym świecie.
- Chciałabym życzyć wszystkim wewnętrznej przemiany. Niech to, co złe nas nie dotyczy – dodała przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka. Życzenia złożyli także radny sejmiku mazowieckiego Marian Krupiński i honorowy obywatel gminy Waldemar Żmiejewski.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Jeszcze 250 tys. zł na drogę powiatową (foto)

RZĄŚNIK: Jeszcze 250 tys. zł na drogę powiatową (foto)

Na sesji rady gminy obecny był starosta Bogdan Pągowski. Zwrócił się do rady z prośbą o zwiększenie dotacji z budżetu gminy na budowę drogi do Ochudna ze względu na wysokość oferty, która jako jedyna wpłynęła w drugim przetargu. Pierwszy przetarg ze względu na zbyt wysokie ceny ofert został unieważniony. Radni, niejednogłośnie, ale zdecydowali się zwiększyć dotację dla powiatu o 250 tys. zł. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nie powinien wyjeżdżać w trasę

RZĄŚNIK: Nie powinien wyjeżdżać w trasę

Gmina Rząśnik miała w tym roku problem z wyłonieniem firmy, która wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zajęłaby  się dowozem uczniów. Gdy pierwszy przetarg został unieważniony, na znalezienie wykonawcy, choćby tymczasowego, zostało niewiele czasu. Zgodził się dotychczasowy przewoźnik i… już żałuje. Nie dopełniono bowiem wszystkich formalności. – Tak naprawdę nie powinienem wyjeżdżać w trasę – skarży się transportowiec.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Mała, mazowiecka Kana Galilejska (foto)

BRAŃSZCZYK: Mała, mazowiecka Kana Galilejska (foto)

Kardynał Kazimierz Nycz w sobotę 26 sierpnia odwiedził Brańszczyk, by przewodniczyć Mszy św. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, patronki Polskiej Prowincji Księży Orionistów i uczestniczyć w obchodach 100. rocznicy urodzin śp. abp. Bronisława Dąbrowskiego – orionisty, biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej w latach 1962-1993 i wieloletniego sekretarza Konferencji Episkopatu Polski.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Po prostu miłość (foto)

DŁUGOSIODŁO: Po prostu miłość (foto)

Spektakl na podstawie przygód Karola - jednego z najsłynniejszych polskich filmowych kobieciarzy w niedzielę 12 lutego wystawił Teatr Gaudium. Publiczność bawiła się doskonale, patrząc na perypetie młodego podrywacza, wybuch wielkiej miłości, oczywiście, z happy endem. A ponieważ był to wieczór walentynkowy, nie mogło zabraknąć najpiękniejszych polskich przebojów o miłości.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku