DŁUGOSIODŁO: Życzę wszystkim zmartwychwstania (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Życzę wszystkim zmartwychwstania (foto)

25.03.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Samorządowcy, sołtysi, przedstawiciele gminnych placówek i organizacji spotkali się 22 marca, by złożyć sobie wielkanocne życzenia. Świąteczny program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
Dzieci, pod kierunkiem Beaty Banaszek i Małgorzaty Otwinowskiej, przypomniały przesłanie wielkanocnych tradycji i sens świąt najważniejszych w liturgii Kościoła. – To, co dzieci zaśpiewały, powiedziały, jest istotą tych świąt – za program podziękował ks. proboszcz Zygfryd Żebrowski. – Życzę wszystkim zmartwychwstania. 
- To święta rodzinne – zauważył wójt Stanisław Jastrzębski. – A mieszkańcy gminy stanowią jedną wielką rodzinę. Każdy z nas ma prawo do własnych poglądów, ale to nie zmienia faktu, że jesteśmy wspólnotą. Życzę państwu odważnych planów na przyszłość, żebyśmy się wzajemnie szanowali i nasz wspólny dorobek, żeby te święta dały nam możliwość zadumy, żebyśmy mogli zatrzymać się w tym galopującym świecie.
- Chciałabym życzyć wszystkim wewnętrznej przemiany. Niech to, co złe nas nie dotyczy – dodała przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka. Życzenia złożyli także radny sejmiku mazowieckiego Marian Krupiński i honorowy obywatel gminy Waldemar Żmiejewski.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Rolnicy, to wasze święto (foto)

SOMIANKA: Rolnicy, to wasze święto (foto)

Dożynki gminy Somianka w tym roku odbyły się w Kręgach, na pięknym terenie przy szkole, w niedzielę 27 sierpnia. Kosztowało to sporo pracy, ale było warto. Po dziękczynnej Mszy św. włodarze gminy i starostowie dożynek podzielili się chlebem z mieszkańcami i gośćmi, wśród nich znaleźli się m.in. wójtowie sąsiednich gmin, europoseł, starosta, ksiądz proboszcz. Były nagrody i medale, konkursy i zabawy. Na scenie królowało disco polo, a publiczność świetnie się bawiła do wieczora. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

Nowym prezesem Stowarzyszenia na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie został wybrany Arkadiusz Redlicki (na fot.). Dotychczasowy prezes i współzałożyciel Bractwa Andrzej Krzeczkowski zrezygnował z funkcji i członkostwa w Bractwie, ale nie ze współpracy.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Upowszechniamy historię Białegobłota (foto)

BRAŃSZCZYK: Upowszechniamy historię Białegobłota (foto)

Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłoto we współpracy z PSP im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie zorganizowało spotkanie z Jackiem Żukowskim, pracownikiem naukowym UW, etnografem, etnologiem, pasjonatem kultury ludowej oraz Piotrem Karsznią, rysownikiem, twórcą murali, autorem książek, znawcą historii militarnej, regionalistą. Była to interesująca lekcja historii dla każdego, i młodego, i dorosłego słuchacza, opowiedziana przez pana Jacka i namalowana przez pana Piotra. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Sprzątali las (foto)

ZABRODZIE: Sprzątali las (foto)

Gmina wspólnie z Nadleśnictwem Drewnica 26 sierpnia zorganizowała sprzątanie lasu. Blisko 40 osób zebrało 4,5 tony śmieci w gminnych lasach. Akcja ma być powtarzana corocznie.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło

Najczęściej komentowane

fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan