DŁUGOSIODŁO: Zaproszenie na uroczystą wieczornicę

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Zaproszenie na uroczystą wieczornicę

11.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Gminny Teatr Edukacyjno-Profilaktyczny ,,Profil”, grupa PaT Długosiodło oraz społeczność Gimnazjum Publicznego im. Armii Krajowej w Długosiodle zapraszają na uroczystą wieczornicę „Abyśmy my mogli żyć…”: w niedzielę 12 marca o godz. 17 do centrum kultury.
Wieczornica ma upamiętniać tragiczne wydarzenia 29 lutego 1944 r. na terenie gminy Długosiodło oraz losy żołnierzy Armii Krajowej. W programie: widowisko liryczno - muzyczne ,,Abyśmy my mogli żyć…” w ramach obchodów  5-lecia Teatru „Profil”, ,,Między dawnymi a nowymi laty” – Przegląd Piosenki Patriotycznej w ramach ogólnopolskiej inicjatywy ,,PaTriotycznie” z udziałem młodzieży PaTportów powiatu wyszkowskiego, „Razem o historii” - spotkanie międzypokoleniowe.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

Ostatnia w tym roku, odbywająca się 29 grudnia, budżetowa sesja rady gminy, zakończyła się świąteczno-noworocznym akcentem. – Zostałem zaproszony żebyśmy razem przeżyli popołudnie wigilijne – zwrócił się do obecnych proboszcz parafii w Rzaśniku ks. Robert Sulich. Życzenia na nowy rok złożyli także przewodniczący rady gminy oraz wójt, mimo że osobiście nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Zaśpiewajmy radośnie swojej Ojczyźnie

DŁUGOSIODŁO: Zaśpiewajmy radośnie swojej Ojczyźnie

- do udziału w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zachęca Centrum Kultury w Długosiodle. Przegląd odbędzie się w Święto Niepodległości, zgłoszenia do 2 listopada.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: To wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny (foto)

RZĄŚNIK: To wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny (foto)

11 listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka. To dzień odzyskania niepodległości. Po 123 latach rozbiorów, karania za mówienie po polsku, zsyłek na Sybir, germanizacji, walki brata z bratem, Polacy odzyskali swój dom, odzyskali orła białego, odzyskali biało-czerwoną flagę. To także okazja do uczczenia wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że dziś żyjemy w niepodległej Polsce. 11 listopada to wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. To dzień, w którym możemy, jako Polacy, jako mieszkańcy ziemi rząśnickiej, podziękować naszym Walecznym Bohaterom – tak rozpoczął swoje wystąpienie wójt Paweł Kołodziejski podczas uroczystości 11 listopada przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Rząśniku.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Powitanie lata

DŁUGOSIODŁO: Powitanie lata

Na festyn Powitanie Lata gmina Długosiodło zaprasza w najbliższą niedzielę 25 czerwca na plac targowy. Początek o godz. 15.
zobacz więcej
censor jpk
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
14.50% (629 głosów)
3.32% (144 głosów)
28.93% (1255 głosów)
8.51% (369 głosów)
1.59% (69 głosów)
1.66% (72 głosów)
12.45% (540 głosów)
20.86% (905 głosów)
3.96% (172 głosów)
1.22% (53 głosów)
1.48% (64 głosów)
1.52% (66 głosów)