DŁUGOSIODŁO: Zachwyt wyśpiewany przez ludzkie serce (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Zachwyt wyśpiewany przez ludzkie serce (foto)

23.12.2016
autor: Ewa Elward
Laureatami I miejsc Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17 grudnia w centrum kultury, zostali przedstawiciele szkół w Starym Bosewie, Blochach i Długosiodle. Będą reprezentować gminę w finale powiatowym 20 stycznia. 
– Pewnie nikt nie potrafi sobie wyobrazić bożonarodzeniowego klimatu bez dźwięków kolęd i pastorałek – zauważyła dyrektor centrum kultury Ewa Krysiak, witając zebranych na gminym przeglądzie kolęd i pastorałek. – Słuchanych, śpiewanych głośno, nuconych z cicha. Ich początkiem staje się zachwyt nad miłością, która „ciałem się stała” i ten zachwyt serce ludzkie zapragnęło wyśpiewać
Uczestnicy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych. Oceniało jury w składzie: Jolanta Szyszkowska, Adam Rosiński, Grzegorz Kruciński i Jarosław Ptak.
Przedszkola i oddziały zerowe: 1. Milena Grzymkowska, Mateusz Owsiak i Krzysztof Szredziński, PSP w Dalekiem („Bosy pastuszek”), 2. Natalia Wójcik przedszkole w Starym Bosewie („Bosy pastuszek”), 3. Kacper Rytelewski, Zuzanna Szymańska, Nina Godlewska, Nina Machnowska i Alicja Otwinowska przedszkole w Długosiodle („Świeć gwiazdeczko”). Wystąpili też: Magdalena Borczon, Małgorzata Kośnik, Lena Nasiadko, PSP w Długosiodle („Do stajenki”), Lena Piechocka, Aleksandra Szymanik, Franciszek Banaszek, Aleksandra Sumlińska i Oliwia Jakubiak z przedszkola w Starym Bosewie („Świeć gwiazdeczko”), Zuzanna Szymańska i Kacper Rytlewski z przedszkola w Długosiodle („Lulajże Jezuniu”).
Kl. I-III: 1. Wiktoria Uchal, Nikola Wilczewska, Kaja Kęcik i Kajetan Kęcik z ZS w Starym Bosewie („Przybieżeli do Betlejem”), 2. Maja Bloch, Zuzanna Michalak i Laura Wołyniec, PSP w Sieczychach („Bosy pastuszek”), 3. Adrianna Bułatowicz, Zuzanna Jaworska, Natalia Kobiałka i Aleksandra Łobacz, PSP w Długosiodle („Gdy gwiazda daje znak”). Śpiewali również: Aleksandra Dzik, Jakub Komar i Julia Domańska, PSP w Dalekiem („Już blisko kolęda”), Emil Kiełczowski z Zespołu Szkół w Starym Bosewie („Bosy pastuszek”), Mieszko Andrusiuk, PSP w Długosiodle („Bosy pastuszek”), Lena Kwiatkowska, Zuzanna Kowalczyk i Zofia Mikołajczyk, PSP w Blochach („Bosy pastuszek”).
Kl. IV-VI: 1. Dobrosława Kwiatkowska, Julia Ignatowicz, Maja Błaszczyk, Karolina Ordak i Julia Puścian, PSP Blochy („Babci zegar”), 2. Michał Bloch,. Kinga Nowak, Weronika Nowak i Jakub Rychlicki, PSP Długosiodło („Kołysanka dla Jezusa”), 3. Oliwia Michalak i Iwona Rębowska, PSP Sieczychy („Babci zegar”). Zaprezentowali się również: Zuzanna Nasiadko, Patrycja Majewska, Jakub Parol i Bartosz Dzik, PSP Dalekie („Pierwsza gwiazda”), Karol Kiełczewski, ZS Stare Bosewo („Lulaj go matko, lulaj”).
Gimnazja: 1. Aleksandra Kot, Julita Wilczyńska, Amelia Kwiatkowska, Kamila Galarska i Bartosz Jagiełło; Długosiodło („Mario, czy już wiesz”). Wystąpili również: Magdalena Bedecka, Dominika Bartosek i Maja Jechna, Długosiodło („Złota Jerozolima i biedne Betlejem”), Kamila Kiełczewska, Zuzanna Kulesza, Patrycja Michalak i Michał Witkowski, Stare Bosewo („Ciemna noc”).
Czekając na werdykt jury, wszyscy obejrzeli spektakl Teatru Katarynka. 
Organizatorami przeglądu byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, Gminne Centrum Informacji Kultury Sportu i Rekreacji. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Boże Narodzenie wzrokiem i muzyką” (zawiera też świąteczne oświetlenie Długosiodła).
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.41% (207 głosów)
30.40% (294 głosów)
7.24% (70 głosów)
8.17% (79 głosów)
32.78% (317 głosów)