DŁUGOSIODŁO: Zachwyt wyśpiewany przez ludzkie serce (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Zachwyt wyśpiewany przez ludzkie serce (foto)

23.12.2016
autor: Ewa Elward
Laureatami I miejsc Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17 grudnia w centrum kultury, zostali przedstawiciele szkół w Starym Bosewie, Blochach i Długosiodle. Będą reprezentować gminę w finale powiatowym 20 stycznia. 
– Pewnie nikt nie potrafi sobie wyobrazić bożonarodzeniowego klimatu bez dźwięków kolęd i pastorałek – zauważyła dyrektor centrum kultury Ewa Krysiak, witając zebranych na gminym przeglądzie kolęd i pastorałek. – Słuchanych, śpiewanych głośno, nuconych z cicha. Ich początkiem staje się zachwyt nad miłością, która „ciałem się stała” i ten zachwyt serce ludzkie zapragnęło wyśpiewać
Uczestnicy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych. Oceniało jury w składzie: Jolanta Szyszkowska, Adam Rosiński, Grzegorz Kruciński i Jarosław Ptak.
Przedszkola i oddziały zerowe: 1. Milena Grzymkowska, Mateusz Owsiak i Krzysztof Szredziński, PSP w Dalekiem („Bosy pastuszek”), 2. Natalia Wójcik przedszkole w Starym Bosewie („Bosy pastuszek”), 3. Kacper Rytelewski, Zuzanna Szymańska, Nina Godlewska, Nina Machnowska i Alicja Otwinowska przedszkole w Długosiodle („Świeć gwiazdeczko”). Wystąpili też: Magdalena Borczon, Małgorzata Kośnik, Lena Nasiadko, PSP w Długosiodle („Do stajenki”), Lena Piechocka, Aleksandra Szymanik, Franciszek Banaszek, Aleksandra Sumlińska i Oliwia Jakubiak z przedszkola w Starym Bosewie („Świeć gwiazdeczko”), Zuzanna Szymańska i Kacper Rytlewski z przedszkola w Długosiodle („Lulajże Jezuniu”).
Kl. I-III: 1. Wiktoria Uchal, Nikola Wilczewska, Kaja Kęcik i Kajetan Kęcik z ZS w Starym Bosewie („Przybieżeli do Betlejem”), 2. Maja Bloch, Zuzanna Michalak i Laura Wołyniec, PSP w Sieczychach („Bosy pastuszek”), 3. Adrianna Bułatowicz, Zuzanna Jaworska, Natalia Kobiałka i Aleksandra Łobacz, PSP w Długosiodle („Gdy gwiazda daje znak”). Śpiewali również: Aleksandra Dzik, Jakub Komar i Julia Domańska, PSP w Dalekiem („Już blisko kolęda”), Emil Kiełczowski z Zespołu Szkół w Starym Bosewie („Bosy pastuszek”), Mieszko Andrusiuk, PSP w Długosiodle („Bosy pastuszek”), Lena Kwiatkowska, Zuzanna Kowalczyk i Zofia Mikołajczyk, PSP w Blochach („Bosy pastuszek”).
Kl. IV-VI: 1. Dobrosława Kwiatkowska, Julia Ignatowicz, Maja Błaszczyk, Karolina Ordak i Julia Puścian, PSP Blochy („Babci zegar”), 2. Michał Bloch,. Kinga Nowak, Weronika Nowak i Jakub Rychlicki, PSP Długosiodło („Kołysanka dla Jezusa”), 3. Oliwia Michalak i Iwona Rębowska, PSP Sieczychy („Babci zegar”). Zaprezentowali się również: Zuzanna Nasiadko, Patrycja Majewska, Jakub Parol i Bartosz Dzik, PSP Dalekie („Pierwsza gwiazda”), Karol Kiełczewski, ZS Stare Bosewo („Lulaj go matko, lulaj”).
Gimnazja: 1. Aleksandra Kot, Julita Wilczyńska, Amelia Kwiatkowska, Kamila Galarska i Bartosz Jagiełło; Długosiodło („Mario, czy już wiesz”). Wystąpili również: Magdalena Bedecka, Dominika Bartosek i Maja Jechna, Długosiodło („Złota Jerozolima i biedne Betlejem”), Kamila Kiełczewska, Zuzanna Kulesza, Patrycja Michalak i Michał Witkowski, Stare Bosewo („Ciemna noc”).
Czekając na werdykt jury, wszyscy obejrzeli spektakl Teatru Katarynka. 
Organizatorami przeglądu byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło, Gminne Centrum Informacji Kultury Sportu i Rekreacji. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Boże Narodzenie wzrokiem i muzyką” (zawiera też świąteczne oświetlenie Długosiodła).
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość