DŁUGOSIODŁO: Za wyjątkową odwagę (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Za wyjątkową odwagę (foto)

09.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
„Za wyjątkową odwagę i zasługującą na najwyższe uznanie postawę obywatelską” podziękowania od władz gminy otrzymał Radosław Pawłowski. Mężczyzna ruszył na pomoc sąsiadowi, którego stratował byk.
Do tragicznego zdarzenia doszło w ubiegłym roku na terenie jednego z gospodarstw w Wólce Piasecznej. Rolnik wykonywał prace w obejściu, gdy byk zerwał się z uwięzi w oborze. Zwierzę stratowało swojego właściciela; mężczyzna zginął na miejscu. Ranny został wówczas 37-latek, który ruszył na pomoc sąsiadowi i próbował odpędzić byka.
Był nim Radosław Pawłowski, który wraz z żoną został zaproszony na ostatnią sesję rady gminy. - Ledwie uszedł z życiem, walczy z konsekwencjami do dnia dzisiejszego. To jest najlepszy przykład jak człowiek powinien był człowiekiem dla drugiego człowieka – dziękował wójt.
Pan Radosław odebrał podziękowania: „Za wyjątkową odwagę i zasługującą na najwyższe uznanie postawę obywatelską, jaką wykazał się Pan w trakcie tragicznego wydarzenia, do którego doszło na terenie naszej gminy. Pana bezinteresowna pomoc, z narażeniem życia i zdrowia, zasługuje na podziw, szacunek i jest wzorem do naśladowania.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
fotobudka star - czarne tło

Najczęściej komentowane

fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan
manhattan