DŁUGOSIODŁO: Za wyjątkową odwagę (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Za wyjątkową odwagę (foto)

09.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
„Za wyjątkową odwagę i zasługującą na najwyższe uznanie postawę obywatelską” podziękowania od władz gminy otrzymał Radosław Pawłowski. Mężczyzna ruszył na pomoc sąsiadowi, którego stratował byk.
Do tragicznego zdarzenia doszło w ubiegłym roku na terenie jednego z gospodarstw w Wólce Piasecznej. Rolnik wykonywał prace w obejściu, gdy byk zerwał się z uwięzi w oborze. Zwierzę stratowało swojego właściciela; mężczyzna zginął na miejscu. Ranny został wówczas 37-latek, który ruszył na pomoc sąsiadowi i próbował odpędzić byka.
Był nim Radosław Pawłowski, który wraz z żoną został zaproszony na ostatnią sesję rady gminy. - Ledwie uszedł z życiem, walczy z konsekwencjami do dnia dzisiejszego. To jest najlepszy przykład jak człowiek powinien był człowiekiem dla drugiego człowieka – dziękował wójt.
Pan Radosław odebrał podziękowania: „Za wyjątkową odwagę i zasługującą na najwyższe uznanie postawę obywatelską, jaką wykazał się Pan w trakcie tragicznego wydarzenia, do którego doszło na terenie naszej gminy. Pana bezinteresowna pomoc, z narażeniem życia i zdrowia, zasługuje na podziw, szacunek i jest wzorem do naśladowania.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Ogrody światła i inne atrakcje (foto)

SOMIANKA: Ogrody światła i inne atrakcje (foto)

Tegoroczne ferie minęły bardzo szybko i intensywnie. Pozostały po nich miłe wspomnienia, nowe umiejętności i przyjaźnie. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance i świetlice wiejskie przygotowały ciekawy program. O pierwszym tygodniu ferii już pisaliśmy, dziś o drugiej części. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Biegi w Knurowcu (foto)

BRAŃSZCZYK: Biegi w Knurowcu (foto)

Gminne Biegi Przełajowe odbyły się 22 września w Knurowcu. W zmaganiach uczestniczyły szkoły podstawowe i gimnazja.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Jesienne ognisko (foto)

DŁUGOSIODŁO: Jesienne ognisko (foto)

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle 26 września miały ognisko klasowe. Dzięki gościnności państwa Kraszyńskich i zaangażowaniu także innych rodziców przeżyli wspaniałe chwile.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku