Advertisement 
DŁUGOSIODŁO: Warszawska Syrenka (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Warszawska Syrenka (foto)

14.03.2018
autor: Gminna Biblioteka Publiczna
Gminna Biblioteka Publiczna już po raz kolejny zorganizowała eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. W gminie Długosiodło wpisały się już w tradycję, pierwszy raz odbyły się w 2006r. Mimo upływu lat, dzieci i młodzież chętnie w nim uczestniczą, wzbudza wiele emocji i duże zainteresowanie żywym słowem.
Istotą konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury – tam też odbędzie się finał.
W tym roku do eliminacji gminnych przystąpiło 44 uczestników, którzy wygrali eliminacje szkolne. W kategorii klasy 0-III udział wzięło 15 uczestników, klas IV-VI - 15 uczestników, kl. VII i gimnazjów – 14.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał organizator i komisja w składzie: Daria Galant - autorka powieści, filmów dokumentalnych, obrazów, scenariuszy, opowiadań, Bożena Kachel – filolog, poetka, prozaik, Jolanta Szyszkowska - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Długosiodle, Wioleta Frontczak - pracownik Centrum Kultury w Długosiodle.
W każdej kategorii wyłoniono najlepszą trójkę, która będzie reprezentować gminę na etapie powiatowym.
Klasy 0-III: I - Mateusz Owsiak, SP w Dalekiem („Talerz” Jana Brzechwy), II - Amelia Winczewska, SP w Starym Bosewie („O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci” Juliana Tuwima), III - Filip Wieczorkiewicz, SP w Dalekiem („Czekoladki dla sąsiadki” Doroty Gellner)
Klasy IV-VI: I - Roksana Urraso, SP w Długosiodle („Dziad i baba” Józefa Ignacego Kraszewskiego), II - Natalia Długołęcka, SP w Starym Bosewie („Dama” Agnieszki Frączek), III - Jan Dyl, SP w Długosiodle („Artysta” Sławomira Mrożka)
Klasy VII i gimnazja: I - Piotr Adamowicz, SP w Długosiodle („Colloquium niedzielne na ulicy” Juliana Tuwima), II - Gabriela Stysiak, SP w Sieczychach („Taktowne umieranie” Jana Brzechwy), III - Jagna Andrusiuk, SP w Długosiodle („Cztery świece” Paulo Coelho)
W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami o historii i pięknie naszej Ojczyzny. Nagrody wręczyła zastępczyni wójta Ewa Karczewska.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku