DŁUGOSIODŁO: Uczniowie przypomnieli historię Bożego Narodzenia (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Uczniowie przypomnieli historię Bożego Narodzenia (foto)

20.12.2018
autor: SP w Blochach
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu. Jasełka przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Blochach.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas nasi najmłodsi uczniowie, którzy pod kierunkiem s. Teresy Tyszki przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 18 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role diabełków, Maryi i Józefa oraz pasterzy, aniołów i trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu dziewcząt z klas VII i VIII, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Na zakończenie swoje utwory zaśpiewały uczennice reprezentujące nas podczas Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
Po występie głos zabrała pani dyrektor Justyna Łempicka, składając wszystkim świąteczne życzenia, a także ks. Andrzej Waszczuk, który udzielił nam błogosławieństwa na nadchodzące święta.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom