DŁUGOSIODŁO: Uczniowie przypomnieli historię Bożego Narodzenia (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Uczniowie przypomnieli historię Bożego Narodzenia (foto)

20.12.2018
autor: SP w Blochach
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu. Jasełka przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Blochach.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas nasi najmłodsi uczniowie, którzy pod kierunkiem s. Teresy Tyszki przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 18 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role diabełków, Maryi i Józefa oraz pasterzy, aniołów i trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu dziewcząt z klas VII i VIII, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Na zakończenie swoje utwory zaśpiewały uczennice reprezentujące nas podczas Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
Po występie głos zabrała pani dyrektor Justyna Łempicka, składając wszystkim świąteczne życzenia, a także ks. Andrzej Waszczuk, który udzielił nam błogosławieństwa na nadchodzące święta.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Europejskie Dni Dziedzictwa w Niegowie

Europejskie Dni Dziedzictwa w Niegowie

W dniach 16-17 września w Niegowie odbędą się Europejskie Dni Dziedzictwa 2017. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Historyczna sesja (foto)

RZĄŚNIK: Historyczna sesja (foto)

Historyczna, bo po raz pierwszy transmitowana na żywo i z zastosowaniem elektronicznego systemu głosowania, I sesja Rady Gminy Rząśnik kadencji 2018-2023 odbyła się 22 listopada. Radni i wójt Paweł Kołodziejski, wybrany przez mieszkańców na trzecią już kadencję, zostali zaprzysiężeni. Wybrano nowego przewodniczącego rady gminy. Po 20 latach w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji Krzysztofa Soliwodę zastąpi Grzegorz Gołębiewski. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zachęcam do wprowadzania danych na mapę

RZĄŚNIK: Zachęcam do wprowadzania danych na mapę

Gośćmi sesji rady gminy byli komendant powiatowy policji Michał Toporkiewicz i powiatowy koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Tomasz Marcinkiewicz. Zachęcali do współtworzenia internetowej mapy i udzielali instrukcji, jak to robić. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom