DŁUGOSIODŁO: Tu mi dobrze (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Tu mi dobrze (foto)

12.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Przemiłe niedzielne popołudnie, 11 czerwca, w dobrym towarzystwie słynnych kompozytorów i autorów piosenek, ale przede wszystkim utalentowanych mieszkańców gminy spędzili ci, którzy zdecydowali się skorzystać z zaproszenia na koncert „Tu mi dobrze” w Centrum Kultury. Zaprezentowali się instrumentaliści i wokaliści, od maluchów po seniorów.
Zdobytymi w mijającym roku szkolnym umiejętnościami gry na fortepianie pochwalili się uczniowie ogniska muzycznego: Kaja Kęcik, Bartek Papis, Laura Grzywacz, Kajtek Kęcik, Damian Ordak, Karolina Jagiełło oraz Michał Papis. Usłyszeliśmy m.in. popularne utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego czy Johanna Straussa.
Serca publiczności bez trudu skradł zespół wokalny „Violinki” w składzie: Ada Bułatowicz, Otylia Gajownik, Laura Grzywacz, Zuzanna Jaworska, Kaja Kęcik, Maja Klejna, Dominika Kobiałka, Natalia Kobiałka, Aleksandra Łobacz, Jakub Rychlicki, Oliwia Skarpetowska, Nicola Zwalińska i Nicola Zwolska. Zespół ma w repertuarze m.in. napisany przez Zbigniewa Zdunka „Walczyk z Długosiodła”. Tekst i nuty rozdano publiczności, zachęcając do wspólnego śpiewania: „Kościuszko miecz odłoży, / W te struny trąci ręką. / Każdy w nią już uwierzy, / z Długosiodła piosenko!
Gromkimi brawami publiczność podziękowała za występ także nieco starszej grupie wokalnej „Con Amore”. Panie Anna Chędoszko-Papis, Monika Gajownik, Larysa Kawecka i Joanna Kobiałka pięknie zaśpiewały m.in. „Kiedy znów zakwitną białe bzy” i „Listy z dawnych lat”. 
Koncert zamknął występ seniorek „Niezapominajek”, które zaprezentowały m.in. „Naszą piosenkę”, do której same napisały słowa, a muzykę Zbigniew Zdunek. W skład zespołu wchodzą: Wiesława Budek, Teresa Drózd, Halina Krawczyk, Maria Lalak, Teresa Nasiadko, Anna Nowińska, Teresa Paradowska, Teresa Pawłowska, Izabela Pędzich, Maria Prusińska, Lidia Roguszewska, Aleksandra Rydzewska, Hanna Schmidt, Aniela Sitek, Halina Szlaga, Janina Szymańska, Marianna Szymańska, Danuta Wiśniewska i Hanna Wysocka.
Na koniec wszyscy wykonawcy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Kto nas pokocha?” Gdy publiczność zaczęła domagać się bisów, Zbigniew Zdunek zaprosił na koncert w środę 14 czerwca będący zakończeniem sezonu artystycznego studia wokalnego i ogniska muzycznego. Początek o godz. 16.
Za wsparcie, a szczególnie zakup fortepianu, Zbigniew Zdunek podziękował obecnemu na koncercie wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu. – Najlepsze fortepiany nic nie znaczą bez dyrygenta. Dziękujemy, że chce pan do nas przyjeżdżać, że nas pan pokochał i my pana też – odwzajemnił się wójt.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: O oświetleniu przystanków

ZABRODZIE: O oświetleniu przystanków

W końcu lutego GDDKiA Rejon w Ostrowi Mazowieckiej postawiła na przystanku autobusowym w Gaju, przy drodze krajowej nr 8, słupy oświetleniowe na baterie słoneczne. To efekt działań mieszkańców i władz gminy. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jaka reforma w oświacie?

ZABRODZIE: Jaka reforma w oświacie?

Wszystkie wskazuje na to, że w wyniku reformy oświatowej w gminie powstaną trzy 8-klasowe szkoły podstawowe: w Zabrodziu, Dębinkach i Adelinie. Dostosowanie sieci gminnych szkół do reformy likwidującej gimnazja będzie jednym z głównych tematów najbliższej sesji rady gminy – 16 lutego o godz. 13.
zobacz więcej
SOMIANKA: Jaka to samorządność, skoro podjęto decyzję za nas

SOMIANKA: Jaka to samorządność, skoro podjęto decyzję za nas

Na sesji 22 listopada radni przyjęli uchwały stwierdzające przekształcenia 6-klasowych szkół podstawowych oraz zespołów szkół, w skład których wchodzą 6-letnie szkoły podstawowe, w 8-letnie szkoły podstawowe. Chociaż była to właściwie formalność, bo szkoły te od 1 września 2017 r. funkcjonują na mocy ustawy sejmowej, wywołała dyskusje na komisjach rady gminy. Podczas głosowania niektórzy radni, m.in. przewodniczący rady, wstrzymali się od głosu lub w ogóle nie uczestniczyli w głosowaniu.
zobacz więcej
SOMIANKA: Uczta dla oka (foto)

SOMIANKA: Uczta dla oka (foto)

Kolejny już pokaz taneczny dali uczestnicy zajęć prowadzonych przez MB Studio Martyny Busławskiej. Pokaz, zorganizowany przez GOK w Somiance, odbył się 29 maja w hali sportowej szkoły w Woli Mystkowskiej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan