DŁUGOSIODŁO: Strażacy będą szkolić uczniów

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Strażacy będą szkolić uczniów

07.10.2019
autor: OSP Długosiodło, fot. Sylwia Bardyszewska
Ochotnicza Straż Pożarna w Długosiodle w ramach projektu „RKO – to jest TO!”, w październiku i listopadzie przeprowadzi cykl szkoleń z pierwszej pomocy. Zajęcia odbędą się dzięki wsparciu z konkursu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
 
– Projekt „RKO – to jest TO!” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz osób starszych z klubów seniora. Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne uda nam się zakupić sprzęt do realizacji szkoleń. Ponadto z tych funduszy zakupiony zostanie sprzęt ratunkowy dla OSP Długosiodło - defibrylator AED oraz w pełni wyposażona torba medyczna PSP R1 – mówi Sylwester Suchta, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Długosiodle.
– Zależy nam, aby być dobrym sąsiadem i dlatego w gminach, na terenie których realizujemy inwestycje infrastrukturalne, przeprowadziliśmy pierwszą edycję konkursu dobrosąsiedzkiego na grantowe projekty społeczne – mówi Beata Jarosz-Dziekanowska, rzeczniczka prasowa PSE. – Wspierając finansowo najlepsze inicjatywy chcemy poprawiać komfort życia lokalnych społeczności. Jesteśmy przekonani, że nowy sprzęt ratunkowy oraz szkolenia przysłużą się do podniesienia bezpieczeństwa zdrowia i życia mieszkańców gminy – dodaje. 
PSE, w ramach programu inwestycyjnego „Wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice wraz z poprawą warunków zasilania północno-wschodniej Polski”, budują linię przesyłową łączącą Ostrołękę ze Stanisławowem. Jej trasa przebiegać będzie m.in. przez teren gminy Długosiodło. – Dzięki tej inwestycji istotnie zwiększy się niezawodność dostaw energii elektrycznej dla całego regionu – podkreśla Beata Jarosz-Dziekanowska.
Ogłoszony w lutym konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość