DŁUGOSIODŁO: Stadion już prawie gotowy

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Stadion już prawie gotowy

20.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Dobiega końca budowa stadionu leśnego w Długosiodle. Na tę chwilę z niecierpliwością czekają przede wszystkim piłkarze i kibice klubu piłkarskiego Wymakracz.
 
Przetarg na budowę boiska (z trawy syntetycznej) do piłki nożnej wraz ze strukturą towarzyszącą gmina rozstrzygnęła pod koniec ubiegłego roku. Wpłynęły cztery oferty, z których dwie zostały odrzucone, „gdyż wykonawcy nie wyrazili zgody na przedłużenie okresu związania ofertą oraz nie wnieśli wadium na przedłużony okres związania ofertą”. Przetarg wygrała firma GARDEN SPORT – SERVICE z Legionowa z ofertą 2.595.657 zł brutto.
Nowego boiska nie może się już doczekać klub Wymakracz Długosiodło. Piłkarze, nie mając własnej bazy sportowej, muszą korzystać z gościnności KS Wąsewo. A swoją postawą podczas meczów udowadniają, że na nowy stadion jak najbardziej zasłużyli. Nie zwalniają tempa i jeśli w najbliższym tygodniu wygrają zaległy mecz I kolejki oraz spotkanie V kolejki, powinni awansować na pozycję lidera ostrołęckiej B-klay (o sukcesach Wymakracza piszemy na str. 22).
Przypomnijmy, że inwestycja podzielona jest na etapy. W pierwszym powstało oświetlone i ogrodzone boisko z trawy syntetycznej. Przygotowane zostało też miejsce pod trybuny, których budowa planowana jest w późniejszym etapie. Podobnie bieżnia i budynek gospodarczy.
Na realizację zadania gmina pozyskała 1 mln 300 tys. zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Ze względu na rozciągający się wokół las, z pewnością będzie to najpiękniej położony stadion w okolicy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość