DŁUGOSIODŁO: Spotkanie z pisarką (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Spotkanie z pisarką (foto)

21.05.2019
autor: Biblioteka w Długosiodle
W Centrum Kultury 17 maja odbyło się spotkanie autorskie z Joanna Olech, pisarką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV szkół podstawowych naszej gminy.
 
Pisarka opowiadała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem. Prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała fragmenty lubianej przez dzieciaki „Dynastii Miziołków”. To zabawna opowieść o rodzinie pisarki, w formie pamiętnika 11-letniego chłopca. Był to jej debiut, za który otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a książka trafiła do kanonu lektur.
Mówiła, że aby napisać książkę, nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły. Pisarzem może zostać każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu i wieku. Na przykład Astrid Lindgren była sekretarką, Lewis Carroll - matematykiem, a H. Ch. Andersen robił błędy ortograficzne. Natomiast Christopher Paolini napisał „Eragona” (pierwsza powieść z cyklu „Dziedzictwo”) w wieku 15 lat.
Joanna Olech przygotowała dla dzieci krótkie konkursy i zagadki wyrazowe związane z jej utworami, tj. „Tarantula, Klops i Herkules” i „Pompon w rodzinie Fisiów”. Najtrudniejszym zadaniem okazało się wymyślenie opowiadania o trzech smokach: wesołym, zdziwionym i wkurzonym. Dzieci przyjęły rolę narratora historii, a pisarka ją zilustrowała. 
Miłą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy na specjalnie przygotowanych kartkach z miziołkową i smoczą pieczęcią.
Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle w ramach Tygodnia Bibliotek obchodzonego pod hasłem #BIBLIOTEKA.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość