DŁUGOSIODŁO: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu (foto)

25.12.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
„Jest taki dzień, jeden raz w roku. Co niesie miłość w gęstniejącym mroku. Gdzie gasną waśnie, smutki i łzy…"
Spotkanie opłatkowe w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle z udziałem zaproszonych gości, rodziców, dziadków w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia to już tradycja. Tegoroczną uroczystość swoją obecnością zaszczycili goście: wójt Stanisław Jastrzębski, zastępczyni wójta Ewa Karczewska, przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka, ks. Kamil Paź, przyjaciel przedszkola Kazimierz Sikorski. Po powitaniu zebranych przez dyrektor przedszkola Barbarę Gałązkę w świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich pięciolatki, które pod opieką G. Gałązki i J. Jaworskiej przygotowały widowisko jasełkowe. Mali aktorzy odważnie grali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki, a ich popisy aktorskie publiczność nagrodziła dużymi brawami. Po występie artystycznym był oczywiście czas na składanie sobie bożonarodzeniowych życzeń i dzielenie się opłatkiem. Na zakończenie uroczystości do dzieci przybył wyczekiwany gość specjalny – mikołaj, który nie zapomniał o upominkach dla wszystkich przedszkolaków.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: To jest budżet proinwestycyjny

BRAŃSZCZYK: To jest budżet proinwestycyjny

- ocenił wójt Mieczysław Pękul. – Tak duży odsetek, ale i duże pieniądze kierujemy na inwestycje. Na inwestycje zaplanowano ponad 13 mln zł (30% wszystkich wydatków).
zobacz więcej
ZABRODZIE: Sportowy weekend

ZABRODZIE: Sportowy weekend

Na orliku w dniach 8-9 października odbył się Sportowy Weekend dla mieszkańców. W jego ramach podczas VII Jesiennego Turnieju Piłkarskich Szóstek i II Jesiennego Turnieju Siatkówki drużyny rywalizowały o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie. Debiutował Jesienny Turniej Tenisa Stołowego. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Studium ponownie do wglądu

ZABRODZIE: Studium ponownie do wglądu

Projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zabrodzie wraca do dyskusji. Ponownie została wyłożona do publicznego wglądu jego część.  Władze gminy przygotowują nowy projekt studium, w którym zmiany nie obejmują spornego obszaru. A jest nim teren przy trasie S8 objęty wnioskiem, który radni jako jedyny uwzględnili podczas październikowego głosowania nad projektem studium.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Uczniowie z Porządzia niepokonani (foto)

RZĄŚNIK: Uczniowie z Porządzia niepokonani (foto)

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się 4  kwietnia w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu. W obydwu kategoriach wiekowych zwyciężyły drużyny reprezentujące szkołę w Porządziu. Starsi uczniowie zajęli też I miejsce w rywalizacji powiatowej, a Bartosz Krukiel uzyskał najlepszy wynik indywidualnie.
zobacz więcej