DŁUGOSIODŁO: Sport i relaks (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Sport i relaks (foto)

07.03.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Już po raz kolejny Gminne Centrum Informacji, Kultury Sportu i Rekreacji było organizatorem obozu sportowo-rekreacyjnego w Zawoi, położonej w Beskidzie Żywieckim u podnóża Babiej Góry.
W obozie uczestniczyło 40 uczniów z naszej gminy. Organizatorzy zaplanowali dla nich naukę jazdy na nartach pod kierunkiem wyspecjalizowanych instruktorów narciarstwa. Dzieciaki z wielkim zapałem opanowywały różnorodne techniki narciarskie na stokach. Większość uczestników stawiała pierwsze narciarskie kroki. Byli też tacy, którzy już dosyć sprawnie poruszali się po stoku. Młodzież przez trzy dni szlifowała swoje umiejętności pod okiem instruktorów. Z dnia na dzień byli coraz sprawniejsi i szusowanie po stoku sprawiało im coraz więcej radości.
Nie zabrakło też innych zajęć sportowych. Rozegrano turnieje piłkarzyków i tenisa stołowego. Niebywałą atrakcją była kąpiel w Termach Chochołowskich - miejscu łączącym w sobie rozrywkę parku wodnego, komfort SPA oraz lecznicze właściwości termalnego wypoczynku. Dzieci zwiedziły też nowoczesny ośrodek turystyczno – narciarski Mosorny Groń i wjechały wyciągiem krzesełkowym na szczyt góry podziwiając blisko półtorakilometrową trasę narciarską.
W trakcie zimowiska wszyscy ukończyli z celującym wynikiem kurs pierwszej pomocy przeprowadzony przez ratownika medycznego Wojciecha Konarskiego. Spotkali się również z ratownikami GOPR, którzy opowiedzieli o pracy i historii pogotowia oraz swojej wyjątkowej pracy, doświadczeniach i przygodach. Zaprezentowali sprzęt, jakim posługują się podczas akcji ratunkowych. Będzie co wspominać - nowi znajomi, szusowanie na nartach, turnieje, prelekcje, gry, zabawy i mnóstwo pozytywnych emocji. 
Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Dla większości była to jedyna okazja do jazdy na nartach po stokach z wyciągami, a wiedza uzyskana od instruktorów narciarstwa z pewnością zaowocuje w przyszłości.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Uczczą pamięć bohaterów

ZABRODZIE: Uczczą pamięć bohaterów

Gminne obchody Święto Niepodległości odbędą się 11 listopada w Niegowie.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Odwołanie i powołanie skarbnika gminy

BRAŃSZCZYK: Odwołanie i powołanie skarbnika gminy

Ewa Mróz, wieloletnia skarbnik gminy Brańszczyk, złożyła wniosek o przejście na emeryturę z dniem 28 marca br., obecnie jest na zwolnieniu lekarskim. W związku z tym, że gmina nie może funkcjonować bez skarbnika, wójt wystąpił na sesji 15 marca z wnioskiem o odwołanie obecnej skarbnik i powołanie na jej miejsce nowej. Zaproponował Małgorzatę Zielonkę, która, jak powiedział, ma odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie. Radni obydwa wnioski wójta zaakceptowali, przegłosowując odpowiednie uchwały.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Niecodzienna forma nauki (foto)

RZĄŚNIK: Niecodzienna forma nauki (foto)

Czterdzieścioro uczniów Szkoły Podstawowej w Bielinie w dniach 7-10 maja uczestniczyło w  zielonej szkole. Podczas wyjazdu odwiedzili Gdańsk, Westerplatte, Słowiński Park Narodowy i Dolinę Charlotty.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Poległym na ołtarzu wolności ojczyzny (foto)

BRAŃSZCZYK: Poległym na ołtarzu wolności ojczyzny (foto)

Podniosła uroczystość patriotyczna odbyła się 12 maja (niedziela) w miejscu historycznym, przy gajówce Udrzyn, gdzie 75 lat temu zginęło trzech młodych ludzi –  plut. Jan Janicki „Leszko”, strz. Ireneusz Małaszek „Jeżyk”, strz. Mieczysław Komor „Wiklina”(z Udrzyna) – broniąc przed Niemcami polskiej radiostacji. – Tym ludziom, którzy polegli na ołtarzu wolności ojczyzny, należy się szczególny hołd i myślę, że to dzisiejsze nasze spotkanie to właśnie ta forma hołdu i upamiętnienia ich czynów, za co organizatorom bardzo serdecznie dziękuję – mówił Jacek Frankowski, potomek jednego z uczestników akcji. 
zobacz więcej
Zitcom