DŁUGOSIODŁO: Śpiewali radośnie swojej ojczyźnie (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Śpiewali radośnie swojej ojczyźnie (foto)

13.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Dzieci, młodzież i seniorzy w Święto Niepodległości spotkali się w Centrum Kultury, by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.
Wielopokoleniowe śpiewanie, czyli Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej przebiegł pod hasłem „Zaśpiewajmy radośnie swojej ojczyźnie”. Radosnego świętowania i udanego wieczoru tłumnie zgromadzonej publiczności życzyły zastępczyni wójta Ewa Karczewska i przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka.
Słowa Adama Mickiewicza z poematu „Konrad Wallenrod”: „Płomień rozgryzie malowane dzieje, / Skarby mieczowi spustoszą złodzieje, / Pieśń ujdzie cało” przypomniała dyrektor Centrum Kultury Ewa Krysiak. – Chcemy dzisiaj przypomnieć pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych – dodała.
Przegląd poprowadziła młodzież: Julia Pyśk i Bartosz Jagiełło. Nie musieli zbyt długo zachęcać publiczności do śpiewania wspólnie z artystami. Bo któż nie zna takich utworów, jak „Pierwsza Brygada”, „Jak długo w sercach naszych”, „Jest takie miejsce”, „Polskie kwiaty”, „Maki”, „Dziewczyna z granatem”, „Serce w plecaku”, „Ojczyzno ma”, czy „Rozkwitały pąki białych róż”.
Serca publiczności podbili najmłodsi uczestnicy przeglądu. Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Starym Bosewie zaśpiewali „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wspaniale zaprezentowały się również dzieci z koła wokalno – tanecznego przy Szkole Podstawowej w Długosiodle, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dalekiem, Szkoły Podstawowej w Sieczychach, Szkoły Podstawowej w Blochach oraz kl. VII i gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle. Ogromne wrażenie zrobiła też młodzież z Gminnego Teatru Edukacyjno – Profilaktycznego „Profil”. 
Bardzo aktywne, również pod względem artystycznym, są lokalne kluby seniorów. Podczas przeglądu zaprezentowały się kluby: „Złota Jesień”, „Jutrzenka”, „Niezapominajka”, „Zosieńka”, „Strażnicy tradycji”.
Na koniec zdecydowanie lżejszy, rozrywkowy repertuar zaprezentowały panie z zespołu „Con Amore”: Monika Gajownik, Joanna Kobiałka, Anna Chędoszko-Papis i Larysa Kawecka.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star