DŁUGOSIODŁO: Śpiewali radośnie swojej ojczyźnie (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Śpiewali radośnie swojej ojczyźnie (foto)

13.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Dzieci, młodzież i seniorzy w Święto Niepodległości spotkali się w Centrum Kultury, by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.
Wielopokoleniowe śpiewanie, czyli Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej przebiegł pod hasłem „Zaśpiewajmy radośnie swojej ojczyźnie”. Radosnego świętowania i udanego wieczoru tłumnie zgromadzonej publiczności życzyły zastępczyni wójta Ewa Karczewska i przewodnicząca rady gminy Maria Gałązka.
Słowa Adama Mickiewicza z poematu „Konrad Wallenrod”: „Płomień rozgryzie malowane dzieje, / Skarby mieczowi spustoszą złodzieje, / Pieśń ujdzie cało” przypomniała dyrektor Centrum Kultury Ewa Krysiak. – Chcemy dzisiaj przypomnieć pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych – dodała.
Przegląd poprowadziła młodzież: Julia Pyśk i Bartosz Jagiełło. Nie musieli zbyt długo zachęcać publiczności do śpiewania wspólnie z artystami. Bo któż nie zna takich utworów, jak „Pierwsza Brygada”, „Jak długo w sercach naszych”, „Jest takie miejsce”, „Polskie kwiaty”, „Maki”, „Dziewczyna z granatem”, „Serce w plecaku”, „Ojczyzno ma”, czy „Rozkwitały pąki białych róż”.
Serca publiczności podbili najmłodsi uczestnicy przeglądu. Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Starym Bosewie zaśpiewali „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wspaniale zaprezentowały się również dzieci z koła wokalno – tanecznego przy Szkole Podstawowej w Długosiodle, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dalekiem, Szkoły Podstawowej w Sieczychach, Szkoły Podstawowej w Blochach oraz kl. VII i gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle. Ogromne wrażenie zrobiła też młodzież z Gminnego Teatru Edukacyjno – Profilaktycznego „Profil”. 
Bardzo aktywne, również pod względem artystycznym, są lokalne kluby seniorów. Podczas przeglądu zaprezentowały się kluby: „Złota Jesień”, „Jutrzenka”, „Niezapominajka”, „Zosieńka”, „Strażnicy tradycji”.
Na koniec zdecydowanie lżejszy, rozrywkowy repertuar zaprezentowały panie z zespołu „Con Amore”: Monika Gajownik, Joanna Kobiałka, Anna Chędoszko-Papis i Larysa Kawecka.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku