Powiat

1 / 3

DŁUGOSIODŁO, SOMIANKA: Otrzymają środki na wodociąg i kanalizację (foto)

30.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Po 2 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na budowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych otrzymają gminy Dlugosiodło i Somianka. 
W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w subregionie ostrołęckim wsparcie na łączną kwotę ponad 18 mln zł otrzyma 11 gmin. W sumie na terenie Mazowsza zrealizowanych zostanie 46 inwestycji w 43 gminach, do których trafi ponad 70,5 mln zł. We wtorek 30 maja umowy z beneficjentami podpisała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. - Nie da się ukryć, że to niezwykle istotne działanie, zwłaszcza z punktu widzenia mieszkańców małych miejscowości, dla których wiąże się to przede wszystkich z większym komfortem życia – podkreśliła wicemarszałek.
O dofinansowanie nie było łatwo, bo gminy złożyły aż 225 wniosków. Na pierwszym miejscu listy rankingowej znalazła się gmina Długosiodło. Otrzyma 1.999.996 zł na budowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w miejscowościach Długosiodło, Kornaciska i Stare Bosewo.
Gmina Somianka dostanie 1.927.927 zł na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Starych Wypychach wraz z przebudową sieci wodociągowej w Somiance Parcelach i Somiance, budowę sieci wodociągowej w Somiance oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy.
fot. mazovia.pl
WTBS - wynajem garażu
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020