DŁUGOSIODŁO: Sołeckie potyczki (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Sołeckie potyczki (foto)

29.05.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Zawody strażackie, występy dzieci i młodzieży, podziękowania dla sołtysów i twórców palm wielkanocnych, konkursy sołeckie i zabawa taneczna – to główne atrakcje udanego pikniku „Sołeckie potyczki”, który odbył się 27 maja w Blochach, w Dzień Samorządowca.
 
Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowali strażacy ochotnicy. Do gminnych zawodów strażackich przystąpiły drużyny OSP z: Jaszczułt, Sieczych, Bloch, Długosiodła i Prabut oraz drużyna młodzieżowa z Bloch. Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Marcin Turowski. Najlepszą okazała się drużyna z Jaszczułt – czas 50,9 s, bez punktów karnych. Kolejne miejsca zajęły zespoły: Długosiodła, Prabut i Sieczych. O pechu może mówić drużyna z Bloch – została zdyskwalifikowana, bo nie wykonała zadania w 3 minuty. To dlatego, że linia ssawna odpięła się od motopompy. Drużyna młodzieżowa nie miała konkurencji, a czas – 53 s. Kierownicy drużyn postanowili dać drugą szansę drużynie gospodarzy – wystąpiła jeszcze raz, poza konkurencją – strażacy chcieli sprawdzić siebie i pokazać widzom, w jakim czasie ukończą ćwiczenie. Tym razem wypadło bardzo dobrze. Zwycięzcy zawodów otrzymali, oprócz dyplomów, nagrody pieniężne – 500 zł za I miejsce, 300 zł za II, 200 zł za III, pozostali za udział po 100 zł.
Na festynie świętowano też Dzień Sołtysa – 40 sołtysów otrzymało od wójta Stanisława Jastrzębskiego i przewodniczącej rady gminy Marii Gałązki podziękowania za aktywną postawę i zaangażowanie. Wójt i jego zastępczyni wręczyli 22 dyplomy (sołectwom, klubom seniora, szkołom) i nagrody w wysokości 200 zł za wykonanie palm wielkanocnych. 
Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie ze szkoły w Blochach w programie przygotowanym z okazji Dnia Matki. Zaśpiewali też dorośli mieszkańcy sołectwa Blochy, z sołtysem Sławomirem Plakwiczem. 
W sołeckich potyczkach – zawodach sprawnościowych o puchar wójta – zaprezentowało się pięć sołectw: Augustowo, Blochy, Ostrykół Dworski, Ostrykół Włościański, Wólka Grochowa. Zawodnicy musieli przeciągać linę, ubijać pianę z białka, obrać jabłko tak, by była jak najdłuższa obierka, rzucać beretem, biegać po skrzynkach. Zwyciężyły Blochy, za nimi były Wólka Grochowa i Augustowo.
Oprawę muzyczną (również podczas zabawy tanecznej) zapewnił zespół „Marzenie”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Uczą się kochać i rozumieć Polskę

SOMIANKA: Uczą się kochać i rozumieć Polskę

Patriotyzmu trzeba uczyć, drążyć umysły młodych ludzi, mówić, że nic nie jest łatwe, że trzeba być czujnym i bronić polskości. Wiedzą o tym nauczyciele i wychowawcy w ZS w Woli Mystkowskiej i PSP w Ulasku, którzy podjęli się szlachetnego zadania zaznajomienia młodzieży z wciąż nieznaną historią ich miejscowości w ramach projektu „Turystycznym szlakiem”. Dziś druga część sprawozdania z realizacji tego projektu.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wybory powinny zostać przełożone

DŁUGOSIODŁO: Wybory powinny zostać przełożone

Gmina Długosiodło przygotowuje się do zbliżających się wyborów prezydenckich. Wójt uważa jednak, że powinny być przełożone. - Mam dylemat, czy w takiej sytuacji można sobie pozwolić na swego rodzaju anarchię - zastanawia się.
zobacz więcej
SOMIANKA: Do siego roku!

SOMIANKA: Do siego roku!

Podczas ostatniej w tym roku sesji rady gminy, która odbyła się 28 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, wójt i przewodniczący rady złożyli życzenia na Nowy Rok. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Składamy wniosek z największym smutkiem (foto)

ZABRODZIE: Składamy wniosek z największym smutkiem (foto)

Nie maleją protesty mieszkańców w sprawie zgody na wydobywanie piasku z wału wydmowego w Anastazewie. Społeczny Komitet Mieszkańców i Działkowiczów „Zdrowy klimat” z Mostówki oraz Oddział Wyszkowski Ligi Ochrony Przyrody (siedziba w Choszczowem) 25 lipca wystąpiły do Starosty Powiatu Wyszkowskiego oraz do Wójta Gminy Zabrodzie o stwierdzenie nieważności ich decyzji dotyczącej wydobywania piasku ze złoża ANASTAZEW.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom