DŁUGOSIODŁO: Ruszają zajęcia opiekuńcze i konsultacje dla uczniów

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Ruszają zajęcia opiekuńcze i konsultacje dla uczniów

20.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Zgodnie z wytycznymi rządu, od 25 maja uczniowie klas I-III będą mogli brać udział w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych. Jednocześnie z dniem 25 maja zostanie wznowiony dowóz uczniów na terenie Gminy Długosiodło.
 
Przypomnijmy, że w drugim etapie luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19, rząd umożliwił organizację w małych grupach opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach - dla rodziców pracujących. W gminie czynne są przedszkola i oddziały przedszkolne, ale zainteresowanie jest bardzo małe.
Od 25 maja w szkołach ruszą zajęcia opiekuńczo - wychowawcze z elementami dydaktyki w klasach I- III oraz konsultacje dla uczniów klas VIII od 25 maja. Konsultacje dla pozostałych uczniów mają się odbywać od 1 czerwca.
Od 1 czerwca uczniowie szkoły będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji jest uzależniony od potrzeb uczniów, a także warunków szkoły. Konsultacje są dobrowolne dla ucznia. 
W związku z powyższym zwracam się z prośbą, aby zainteresowani uczniowie zgłosili chęć udziału w konsultacjach bezpośrednio do nauczycieli poszczególnych przedmiotów do dnia 26 maja 2020 poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym” - rodziców informuje dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bosewie.
Szkoły przypominają również o procedurach bezpieczeństwa, wytycznych ministerstwa zdrowia, edukacji oraz sanepidu. Można się z nimi zapoznać m.in. na stronach internetowych szkół.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: J@k w necie? Bezpiecznie!

BRAŃSZCZYK: J@k w necie? Bezpiecznie!

Gminny Dom Kultury w Brańszczyku zgłosił swój akces do konkursu na najciekawszą na Mazowszu inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą zagospodarowania czasu wolnego oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Z dziećmi spotkali się przedstawiciel Orange, policjantka i nauczycielka angielskiego, by przestrzec je przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie.  
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Konkurs na dyrektora Gminnego Domu Kultury

BRAŃSZCZYK: Konkurs na dyrektora Gminnego Domu Kultury

Wójt Gminy Brańszczyk ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Domu Kultury. Po zwolnieniu, przebywającej nadal na zwolnieniu lekarskim wieloletniej dyrektor GDK Marii Puścian, przez 3 miesiące p.o. dyrektor jest Monika Andrzejewska. Wybranemu w drodze konkursu kandydatowi wójt chce powierzyć stanowisko dyrektora na 3 lata. Kandydaci mogą zgłaszać się do 17 maja do godz. 15. Ogłoszenie o konkursie na stronie internetowej gminy zostało zamieszczone 9 maja. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Szlachetna Paczka w Bielinie (foto)

RZĄŚNIK: Szlachetna Paczka w Bielinie (foto)

Szkoła Podstawowa w Bielinie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Udzieliła wsparcia rodzinie pana Czesława, który od kilkunastu lat choruje na stwardnienie rozsiane. Mieszka razem z przewlekle chorym bratem, mamą, która ma problemy z sercem, i siedemdziesięciokilkuletnim ojcem.
zobacz więcej
SOMIANKA: Pomocy od gminy oczekuję

SOMIANKA: Pomocy od gminy oczekuję

Ostatnia wichura wyrządziła wiele szkód. Najbardziej w naszym powiecie ucierpiał mieszkaniec Ostrów Cezary Tolak. Dopóki nie wzmocni konstrukcji dachu i szczytów ze względu na zagrożenie zawalenia się budynku nie może mieszkać w swoim domu. Wraz z najbliższymi mieszka więc u dalszej rodziny. Czeka na decyzję ubezpieczyciela i ewentualną pomoc z gminy.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom