Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
DŁUGOSIODŁO: Ruszają zajęcia opiekuńcze i konsultacje dla uczniów

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Ruszają zajęcia opiekuńcze i konsultacje dla uczniów

20.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Zgodnie z wytycznymi rządu, od 25 maja uczniowie klas I-III będą mogli brać udział w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych. Jednocześnie z dniem 25 maja zostanie wznowiony dowóz uczniów na terenie Gminy Długosiodło.
 
Przypomnijmy, że w drugim etapie luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19, rząd umożliwił organizację w małych grupach opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach - dla rodziców pracujących. W gminie czynne są przedszkola i oddziały przedszkolne, ale zainteresowanie jest bardzo małe.
Od 25 maja w szkołach ruszą zajęcia opiekuńczo - wychowawcze z elementami dydaktyki w klasach I- III oraz konsultacje dla uczniów klas VIII od 25 maja. Konsultacje dla pozostałych uczniów mają się odbywać od 1 czerwca.
Od 1 czerwca uczniowie szkoły będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji jest uzależniony od potrzeb uczniów, a także warunków szkoły. Konsultacje są dobrowolne dla ucznia. 
W związku z powyższym zwracam się z prośbą, aby zainteresowani uczniowie zgłosili chęć udziału w konsultacjach bezpośrednio do nauczycieli poszczególnych przedmiotów do dnia 26 maja 2020 poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym” - rodziców informuje dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bosewie.
Szkoły przypominają również o procedurach bezpieczeństwa, wytycznych ministerstwa zdrowia, edukacji oraz sanepidu. Można się z nimi zapoznać m.in. na stronach internetowych szkół.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość