Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
DŁUGOSIODŁO: Recytowali przez Internet

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Recytowali przez Internet

16.11.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Jak większość wydarzeń kulturalnych, także i konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka” przeniesiono do Internetu.
 
Konkurs od lat odbywa się wiosną. W tym roku, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, został przełożony na jesień, ale teraz również osobiste spotkanie uczestników nie jest możliwe. Mazowiecki Instytut Kultury zdecydował się więc przenieść konkurs do Internetu.
W takiej też formie gminne eliminacje przeprowadziła Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle. Uczestnicy swoje prezentacje przesłali drogą elektroniczną, a obrady odbyły się 12 listopada.
W najmłodszej kategorii wiekowej (klasy 0-III) wpłynęło 10 prezentacji. Zwyciężyła Julia Karamuz z SP Długosiodło, która wyrecytowała wiersz „Bosa osa” Doroty Geller. II miejsce zajęła Iga Kępka z ZS Stare Bosewo („Odlot szpaków” Stanisława Pagaczewskiego), III - Jennifer Lewicka z SP Dalekie („Bajeczka” Doroty Geller).
W kategorii klas IV-VI jury oceniało 7 recytacji. I miejsce przyznało Aleksandrze Icińskiej z SP Długosiodło („Brat” Doroty Geller, „Miss Stonoga” Agnieszki Frączyk), II - Jakubowi Komarowi z SP Dalekie („Terrorysta on patrzy” i „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej), III - Julii Michalak z SP Sieczychy („Radość” Iwony Kozłowskiej, „Książka” Edmunda Szymańskiego).
W najstarszej kategorii wiekowej (klas VII - VIII) wpłynęły tylko 4 prezentacje. Zwyciężyła Weronika Kuczyńska z SP Długosiodło („Myśli nawiedzające mnie na ruchliwych ulicach” Wisławy Szymborskiej, „Jak wiersze czytać” Leopolda Staffa). II miejsce zajęła Roksana Urraso z SP Długosiodło („Dusiołek” Bolesława Leśmiana, „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” Wisławy Symborskiej), III - Zofii Stysiak z SP Sieczychy („Dama” i „Zebra” Hanny Niewiadomskiej).
Na wyniki eliminacyjnych Mazowiecki Instytut Kultury czeka do 22 listopada. Przesłuchania finałowe, na platformie Zoom, odbędą się 11 i 12 grudnia 2020 r.
AKACJA
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość