DŁUGOSIODŁO: Radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem (foto)

21.11.2019
autor: Monika Gajownik
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle, która zorganizowała w ramach tego dnia apel na temat Praw Dzieci na całym świecie. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na niebiesko, jednocząc się w akcji UNICEF-u. W szkole zostaną również przeprowadzone zajęcia i pogadanki na tak ważny temat, jakim jest dziecko i jego prawa.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Wybrali wariant zielony (foto)

ZABRODZIE: Wybrali wariant zielony (foto)

Drugie spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące budowy przez Polskie Sieci Energetyczne SA linii 400 kV na terenie gminy Zabrodzie odbyło się 20 listopada. Po pierwszym, bardzo emocjonującym lipcowym spotkaniu w Kicinach, wpłynęło 116 wniosków dotyczących planowanej inwestycji. Przedstawiciel wykonawcy poinformował, że z przedstawionych mieszkańcom trzech wariantów przebiegu trasy został wybrany wariant drugi, długości 1,4 km, przechodzący w okręgu Basinów.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Szlachetna Paczka w Bielinie (foto)

RZĄŚNIK: Szlachetna Paczka w Bielinie (foto)

Szkoła Podstawowa w Bielinie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Udzieliła wsparcia rodzinie pana Czesława, który od kilkunastu lat choruje na stwardnienie rozsiane. Mieszka razem z przewlekle chorym bratem, mamą, która ma problemy z sercem, i siedemdziesięciokilkuletnim ojcem.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Demokracja w wydaniu gminy

BRAŃSZCZYK: Demokracja w wydaniu gminy

Janina Demetriou-Warburton oskarżyła wójta Mieczysława Pękula o dopuszczenie się samowoli. Na ostatniej w minionym roku sesji rady gminy wójt odniósł się do zarzutów. Wyjaśnienia skierował do obecnych, wśród których nie było skarżącej. – To kłamstwo, mnie to specjalnie nie dziwi, bo każda jedna notka, pisana przez tę panią, zawsze połączone jest z insynuacją, kłamstwem. Wiem, dlaczego pani dzisiaj nie ma, bo bym sobie z nią podyskutował – uznał wójt.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Przedstawienie wielkopostne (foto)

RZĄŚNIK: Przedstawienie wielkopostne (foto)

pod hasłem „Zacznij od...”  w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku uczniowie wystawili 5 kwietnia. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom