DŁUGOSIODŁO: Przyjemne z pożytecznym (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przyjemne z pożytecznym (foto)

03.12.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
Dwa ciekawe spotkania odbyły przedszkolaki z Długosiodła. O zanieczyszczeniu powietrza rozmawiały z komendantem Ochotniczej Straży Pożarnej. Świętowały też Dzień Pluszowego Misia.
 
Dbajmy o czyste powietrze!
 
Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle dostrzegają problem zanieczyszczenia powietrza. Przedszkole stara się, by już od małego zaszczepić w dzieciach świadomość, że od tego, co spalamy w piecach i czym ogrzewamy nasze mieszkania zależy, czym później oddychamy. W związku z tym zorganizowano w przedszkolu spotkanie dzieci, nauczycieli i rodziców z komendantem OSP w Długosiodle Sylwestrem Suchtą na temat zanieczyszczeń powietrza i spalania śmieci w domowych piecach. Grupa „Tygryski” pod kierunkiem p. G. Gałązki przygotowała występ artystyczny o tematyce ekologicznej „Dbaj o czyste powietrze”. Opowiedziała w nim o segregacji śmieci, o trującej substancji – dioksynie i o strażniczkach przyrody, które dbają o środowisko. Przedszkolaki dowiedziały się też o tym, że o czyste powietrze warto zabiegać nie tylko z troski o środowisko, ale przede wszystkim o nasze zdrowie. Dla rodziców zostały przygotowane kolorowe ulotki zachęcające do działań „Jak można chronić powietrze przed zanieczyszczeniem”. 
Pan komendant opowiedział także o swojej bardzo odpowiedzialnej, trudnej i czasami niebezpiecznej pracy. Wielką radość sprawiło dzieciom oglądanie wozu strażackiego i jego wyposażenia.
 
Dzień Pluszowego Misia
 
24 listopada Przedszkole Samorządowe w Długosiodle stało się Krainą Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie, każdy piękny i wyjątkowy. Zabawy z misiem rozpoczęły się już od rana. W poszczególnych grupach przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, najsławniejszych bohaterów dziecięcej literatury i filmów animowanych, takich jak: Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Kubuś Puchatek. Następnie była gimnastyka z misiem, zabawy w kole i przy piosenkach „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”, „Mały miś, śmieszny miś”. Potem odbył się kolejny już recytatorski mityng, podczas którego dzieci recytowały wiersze o misiach. Na koniec, oczywiście, nie mogło zabraknąć małego co nieco, a były to pyszne „misiowe” ciasteczka.
Dzień Pluszowego Misia był okazją do dobrej zabawy i jednocześnie promocji czytelnictwa. Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan