DŁUGOSIODŁO: Przyjemne z pożytecznym (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przyjemne z pożytecznym (foto)

03.12.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
Dwa ciekawe spotkania odbyły przedszkolaki z Długosiodła. O zanieczyszczeniu powietrza rozmawiały z komendantem Ochotniczej Straży Pożarnej. Świętowały też Dzień Pluszowego Misia.
 
Dbajmy o czyste powietrze!
 
Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle dostrzegają problem zanieczyszczenia powietrza. Przedszkole stara się, by już od małego zaszczepić w dzieciach świadomość, że od tego, co spalamy w piecach i czym ogrzewamy nasze mieszkania zależy, czym później oddychamy. W związku z tym zorganizowano w przedszkolu spotkanie dzieci, nauczycieli i rodziców z komendantem OSP w Długosiodle Sylwestrem Suchtą na temat zanieczyszczeń powietrza i spalania śmieci w domowych piecach. Grupa „Tygryski” pod kierunkiem p. G. Gałązki przygotowała występ artystyczny o tematyce ekologicznej „Dbaj o czyste powietrze”. Opowiedziała w nim o segregacji śmieci, o trującej substancji – dioksynie i o strażniczkach przyrody, które dbają o środowisko. Przedszkolaki dowiedziały się też o tym, że o czyste powietrze warto zabiegać nie tylko z troski o środowisko, ale przede wszystkim o nasze zdrowie. Dla rodziców zostały przygotowane kolorowe ulotki zachęcające do działań „Jak można chronić powietrze przed zanieczyszczeniem”. 
Pan komendant opowiedział także o swojej bardzo odpowiedzialnej, trudnej i czasami niebezpiecznej pracy. Wielką radość sprawiło dzieciom oglądanie wozu strażackiego i jego wyposażenia.
 
Dzień Pluszowego Misia
 
24 listopada Przedszkole Samorządowe w Długosiodle stało się Krainą Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie, każdy piękny i wyjątkowy. Zabawy z misiem rozpoczęły się już od rana. W poszczególnych grupach przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, najsławniejszych bohaterów dziecięcej literatury i filmów animowanych, takich jak: Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Kubuś Puchatek. Następnie była gimnastyka z misiem, zabawy w kole i przy piosenkach „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”, „Mały miś, śmieszny miś”. Potem odbył się kolejny już recytatorski mityng, podczas którego dzieci recytowały wiersze o misiach. Na koniec, oczywiście, nie mogło zabraknąć małego co nieco, a były to pyszne „misiowe” ciasteczka.
Dzień Pluszowego Misia był okazją do dobrej zabawy i jednocześnie promocji czytelnictwa. Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Pojawił się piroman (foto)

ZABRODZIE: Pojawił się piroman (foto)

Komendant powiatowy PSP st. bryg. Marek Krassowski (na fot.) na sesji rady gminy 26 kwietnia przedstawił temat bezpieczeństwa pożarowego w Gminie Zabrodzie. - Ten rok jest obfity w pożary – zaznaczył komendant. – Jesteście w tej chwili liderem. Poinformował, że pożary są dziełem podpalaczy, których poszukuje policja. Zaapelował do mieszkańców o pomoc w ich ujęciu.
zobacz więcej
SOMIANKA: Zmarł ks. Wacław Grzybowski

SOMIANKA: Zmarł ks. Wacław Grzybowski

23 lutego 2017 r., przeżywszy 82 lat, w kapłaństwie 57 lat, zmarł ks. kan. Wacław Grzybowski, kapłan diecezji łomżyńskiej, emerytowany proboszcz parafii Somianka i Troszyn. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 25 lutego. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego zostanie odprawiona o godz. 11 w kościele w Długosiodle. Ciało śp. księdza kanonika Wacława Grzybowskiego spocznie na cmentarzu parafialnym w Długosiodle.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Po radę do Wyszkowa

DŁUGOSIODŁO: Po radę do Wyszkowa

Radni uchwalili powierzenie konsultacji w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przed przemocą wyszkowskiemu Gminnemu Punktowi Promocji Zdrowia i Profilaktyki.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Szanujmy to, co mamy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Szanujmy to, co mamy (foto)

Rada gminy jednogłośnie udzieliła absolutorium za miniony rok wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu. - Niech to będzie uznanie dla wszystkich pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych – dziękował wójt.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.14% (188 głosów)
29.09% (247 głosów)
6.95% (59 głosów)
6.95% (59 głosów)
34.86% (296 głosów)
manhattan