DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki u Pierwszej Damy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki u Pierwszej Damy (foto)

16.12.2019
autor: Przedszkole w Długosiodle, fot. Przedszkole, Grzegorz Jakubowski KPRP
Na zaproszenie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle odwiedziły Pałac Prezydencki.
 
Ta wyjątkowa wizyta miała miejsce 6 grudnia. Na początku Pani Prezydentowa powitała dzieci przybyłe do siedziby głowy państwa, a następnie złożyła życzenia wszystkim dzieciom i ich rodzicom z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i zaprosiła na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci obejrzały spektakl muzyczno-teatralny „Imieniny Św. Mikołaja” przygotowany przez aktorów Teatru Kamienica. Maluchy dowiedziały się, skąd pochodzi św. Mikołaj, jak wygląda lapońskie kino i pakowalnia prezentów. Poznały też Śnieżynkę oraz obejrzały mikołajowy pokaz mody. W podziękowaniu za prezenty, które Mikołaj roznosił przez całą noc wszystkim ich rówieśnikom na świecie, przygotowały wspólnie ze Śnieżynką imieninową piosenkę niespodziankę. Święty Mikołaj zaś obdarował wszystkie zaproszone dzieci prezentami.
Po przedstawieniu dzieci miały niecodzienną okazję do rozmów z Panią Prezydentową, chętnie i śmiało odpowiadały na pytania, były radosne i szczęśliwe. Miały też okazję do pamiątkowych zdjęć z Panią Prezydentową.
Pani dyrektor przedszkola wraz z dziećmi i nauczycielami podziękowała Pani Prezydentowej za zaproszenie i wręczyła Pierwszej Damie pamiątkę z Długosiodła. Duże wrażenie na dzieciach wywarła Sala Kolumnowa, w której odbyło się spotkanie mikołajkowe. Oprócz pięknego wystroju sali szczególną uwagę wszystkich przyciągał wiszący w niej, znacznych rozmiarów żyrandol, składający się z 5 obręczy, 3600 kryształów i 156 żarówek. Przedszkolaki zostały również zaproszone na obiad.
Wizyta upłynęła w bardzo ciepłej, serdecznej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wyjazdu do Warszawy. Przedszkolaki czuły się zaszczycone i wyróżnione – stwierdziły, że te mikołajki były tak wspaniałe, jakby z bajki.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom