DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki u Pierwszej Damy (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki u Pierwszej Damy (foto)

16.12.2019
autor: Przedszkole w Długosiodle, fot. Przedszkole, Grzegorz Jakubowski KPRP
Na zaproszenie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle odwiedziły Pałac Prezydencki.
 
Ta wyjątkowa wizyta miała miejsce 6 grudnia. Na początku Pani Prezydentowa powitała dzieci przybyłe do siedziby głowy państwa, a następnie złożyła życzenia wszystkim dzieciom i ich rodzicom z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i zaprosiła na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci obejrzały spektakl muzyczno-teatralny „Imieniny Św. Mikołaja” przygotowany przez aktorów Teatru Kamienica. Maluchy dowiedziały się, skąd pochodzi św. Mikołaj, jak wygląda lapońskie kino i pakowalnia prezentów. Poznały też Śnieżynkę oraz obejrzały mikołajowy pokaz mody. W podziękowaniu za prezenty, które Mikołaj roznosił przez całą noc wszystkim ich rówieśnikom na świecie, przygotowały wspólnie ze Śnieżynką imieninową piosenkę niespodziankę. Święty Mikołaj zaś obdarował wszystkie zaproszone dzieci prezentami.
Po przedstawieniu dzieci miały niecodzienną okazję do rozmów z Panią Prezydentową, chętnie i śmiało odpowiadały na pytania, były radosne i szczęśliwe. Miały też okazję do pamiątkowych zdjęć z Panią Prezydentową.
Pani dyrektor przedszkola wraz z dziećmi i nauczycielami podziękowała Pani Prezydentowej za zaproszenie i wręczyła Pierwszej Damie pamiątkę z Długosiodła. Duże wrażenie na dzieciach wywarła Sala Kolumnowa, w której odbyło się spotkanie mikołajkowe. Oprócz pięknego wystroju sali szczególną uwagę wszystkich przyciągał wiszący w niej, znacznych rozmiarów żyrandol, składający się z 5 obręczy, 3600 kryształów i 156 żarówek. Przedszkolaki zostały również zaproszone na obiad.
Wizyta upłynęła w bardzo ciepłej, serdecznej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wyjazdu do Warszawy. Przedszkolaki czuły się zaszczycone i wyróżnione – stwierdziły, że te mikołajki były tak wspaniałe, jakby z bajki.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

BMW Klub Mazowsze i Gmina Rząśnik zapraszają w sobotę 15 października do Rząśnika na Zakończenie Sezonu 2016. Impreza odbędzie się na placu targowym, rozpoczęcie o godz. 12.00. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych konkursów i pokazów. Będzie też można oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ekościeżka powstanie w Popowie

SOMIANKA: Ekościeżka powstanie w Popowie

Ścieżka edukacyjno-ekologiczna powstanie na terenie Ośrodka Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Jej budowę dofinansuje w kwocie 71.620 zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zakończenie inwestycji, która w sumie ma kosztować 80.420 zł, planowane jest na koniec września. Eko-ścieżka ma uczyć korzystające z niej dzieci szacunku do natury.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Olbrzymi wysiłek finansowy

DŁUGOSIODŁO: Olbrzymi wysiłek finansowy

Jednogłośnie rada gminy przyjęła budżet na 2018 r. Plany są bardzo ambitne, a gminę czekają duże i kosztowne inwestycje. Rekordowy plan inwestycyjny opiewa na 19 mln 500 tys. zł! - To olbrzymi wysiłek finansowych – podkreśla wójt Stanisław Jastrzębski.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wybrali wariant zielony (foto)

ZABRODZIE: Wybrali wariant zielony (foto)

Drugie spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące budowy przez Polskie Sieci Energetyczne SA linii 400 kV na terenie gminy Zabrodzie odbyło się 20 listopada. Po pierwszym, bardzo emocjonującym lipcowym spotkaniu w Kicinach, wpłynęło 116 wniosków dotyczących planowanej inwestycji. Przedstawiciel wykonawcy poinformował, że z przedstawionych mieszkańcom trzech wariantów przebiegu trasy został wybrany wariant drugi, długości 1,4 km, przechodzący w okręgu Basinów.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom