DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka i Dzień Matki (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka i Dzień Matki (foto)

08.06.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
Z okazji Dnia Matki w Przedszkolu w Długosiodle odbył się konkurs muzyczny „Kocham Cię Mamo”. Z kolei Dzień Dziecka upłynął pod hasłem „Wycieczki”.

„Kocham Cię Mamo”
W konkursie muzycznym wzięły udział dzieci z Przedszkoli Samorządowych w Starym Bosewie i Długosiodle, Ośrodka Przedszkolnego w Sieczychach oraz oddziałów przedszkolnych w Blochach, Dalekiem, Długosiodle, Sieczychach i Starym Bosewie.
Piękne występy dzieci oceniała komisja w składzie: wicewójt Ewa Karczewska, Maria Wyszomirska, Wiesław Piątkowski i Jan Prusiński.
Jury, biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, dobór piosenki stosowny do wieku oraz możliwości wokalnych uczestnika, postanowiło, że w kategorii 3-latków I miejsce zajęły dzieci z Przedszkola w Długosiodle: Lena Pałubińska i Lena Skoczeń (piosenka „Życzenia dla mamy”, opiekun E. Wrzesińska). II miejsce – Amelia Zając z Przedszkola w Starym Bosewie („Kocham Ciebie”, op. K. Pawłowska), III miejsce – Stanisław Andryszczyk, Kinga Sioma z Ośrodka Przedszkolnego w Sieczychach (piosenka „Życzenia dla mamy”, op. R. Pochmara).
Kategoria 4-latków: I miejsce – Amelia Gałka z Przedszkola w Starym Bosewie („Kocham Cię” op. K. Pawłowska), II miejsce – Zuzanna Bloch, Laura Mierzejewska, Maja Ponichtera Przedszkola w Długosiodle („Moja mama pierwsza dama”, op. J. Jaworska), III miejsce - Lena Deluga, Patrycja Mróz, Karol Stysiak z ośrodka w Sieczychach („Tralala dla mamy”, op. R. Pochmara).
Kategoria 5-latki: I miejsce – Jagoda Nisio, Wojciech Nisio, Jakub Pakieła ze Szkoły Podstawowej w Sieczychach („Jesteś mamą”, op. A. Szpondowska), II – Nina Machnowska, Kacper Rytelewski, Zuzanna Szymańska z Przedszkola w Długosiodle („Moja mamo”, op. E. Kachel), III – Oliwia Jakóbiak, Aleksandra Sumlińska, Aleksandra Szymanik z Przedszkola w Starym Bosewie („Hej mamo, mamo”, op. K. Pawłowska).
Kategoria 6-latki: I miejsce – Mateusz Owsiak, Krzysztof Szredziński ze Szkoły Podstawowej w Dalekiem („Mama”, op. J. Samselska), II – Natalia Wójcik, Julia Pietrzykowska z Przedszkola w Starym Bosewie („A ja wolę moją mamę”, op. T. Domańska), III – Franciszek Karamuz, Natalia Ołów, Paweł Rogalski ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle („Tylko mama”, op. A. Kowalczyk).
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Dzień Dziecka
Tegoroczny Dzień Dziecka w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle upłynął pod hasłem „Wycieczki”. Każda z grup z okazji tego święta pojechała na wycieczkę. 3-latki wybrały się do sali zabaw „Jaś i Małgosia” w Wyszkowie. Oprócz wyśmienitej zabawy w sali zabaw czekało na nich wiele atrakcji, np. spotkanie i dyskoteka z Myszką Miki, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, konkursy. Dzieci 4-letnie pojechały do Brańszczyka, by wziąć udział w Powiatowych Zawodach Sportowych Osób Niepełnosprawnych. Dzieci brały udział w ciekawych torach przeszkód, konkursach, zabawach. Mogły także rozwijać swoje zdolności np. plastyczne. Najstarsze przedszkolaki wybrały się do Warszawy. Najpierw zwiedziły Wilanów. Tam, oprócz podziwiania pięknych ogrodów rozciągających się wokół Pałacu Króla Jana III wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których samodzielnie wykonały korony. Potem spędziły fantastycznie czas w sali zabaw „Fikołki”.
Wyjazdy dały dzieciom mnóstwo radości, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Kształtują również w dzieciach umiejętność bycia tolerancyjnym i właściwego współdziałania z innymi.
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
SOMIANKA: O was zawsze pamiętamy…

SOMIANKA: O was zawsze pamiętamy…

- pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej w Ulasku obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Najważniejszą częścią uroczystości były występy dzieci. Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości było przedstawienie ,, O Tadku niejadku, babci i dziadku”. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło zaprasza na Mazowiecki Turniej Siatkówki Plażowej, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca na boisku do siatkówki plażowej przy basenie w Długosiodle, Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji i Gminna Biblioteka Publiczna - dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych zajęciach.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Gdzie jest nasze Betlejem?

BRAŃSZCZYK: Gdzie jest nasze Betlejem?

- odpowiedź będzie można znaleźć podczas tegorocznych jasełek plenerowych, które odbędą się w niedzielę 18 grudnia o godz. 17, tradycyjnie już, w Brańszczyku na Bielińskim Wzgórzu.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star
fotobudka star