DŁUGOSIODŁO: Prawie jak nad morzem

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Prawie jak nad morzem

24.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Tężnie solankowe w parkach w Długosiodle i Starym Bosewie już gotowe! „Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu, którym możemy cieszyć się podczas wakacji nad morzem” – zaprasza gmina Długosiodło.
Oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym solankowym aerozolem sprawia, że dawka jodu jaką pochłaniamy, jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni plażowania. Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy.
Terapię wziewną solankami stosuje się głównie w chorobach dróg oddechowych o charakterze nawracającym lub przewlekłym, takich jak: nieżyt nosa, astma oskrzelowa i choroby alergiczne dróg oddechowych, stany po terapii ostrych infekcji dróg oddechowych, stan zapalny zatok przynosowych, nieżyt gardła i trąbki słuchowej, nieżyt krtani, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroby zawodowe i uszkodzenia dróg oddechowych w przebiegu pracy.
Wdychanie aerozolu solankowego ma działanie relaksujące i odstresowujące. Polecane jest też przy: alergiach, niedoczynności tarczycy, nadciśnieniu tętniczym, nerwicach, problemach zdrowotnych wynikających z palenia tytoniu, przebywania w zapylonych pomieszczeniach i zamieszkiwania dużych aglomeracji, gdzie poważnym problemem jest smog.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom