DŁUGOSIODŁO: Pracuj bezpiecznie

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Pracuj bezpiecznie

08.02.2019
autor: samodzielny inspektor KRUS Magdalena Banasiak
Teresa Godleś, Mirosław Andryszczyk i Teresa Wójcik wygrali konkurs "Pracuj bezpiecznie", zorganizowany 7 lutego w Domu Sołeckim w Sieczychach.
Celem konkursu jest upowszechnienie wśród rolników podstawowych zasad BHP podczas prac w gospodarstwach rolnych. Poprzedzony został szkoleniem teoretycznym, na którym zaprezentowano m.in. zestaw środków ochrony osobistej do stosowania podczas pracy z chemicznymi środkami ochrony roślin. Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć wzięcia udziału w konkursie polegającym na rozwiązaniu testu składającego się z 10 pytań na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.
Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Teresa Godleś, II - Mirosław Andryszczyk, III - Teresa Wójcik. Nagrody ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Oddział Regionalny w Warszawie.
Uczestnicy otrzymali różnego rodzaju broszury i ulotki, które przybliżyły tematykę bezpiecznego wykonywania prac. Rozdano również kalendarze na rok 2019.
Dzięki szkoleniu i konkursowi, rolnicy pozyskali znaczną wiedzę, która może być wykorzystana przy wykonywaniu prac rolniczych we własnych gospodarstwach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Demokracja w wydaniu gminy

BRAŃSZCZYK: Demokracja w wydaniu gminy

Janina Demetriou-Warburton oskarżyła wójta Mieczysława Pękula o dopuszczenie się samowoli. Na ostatniej w minionym roku sesji rady gminy wójt odniósł się do zarzutów. Wyjaśnienia skierował do obecnych, wśród których nie było skarżącej. – To kłamstwo, mnie to specjalnie nie dziwi, bo każda jedna notka, pisana przez tę panią, zawsze połączone jest z insynuacją, kłamstwem. Wiem, dlaczego pani dzisiaj nie ma, bo bym sobie z nią podyskutował – uznał wójt.
zobacz więcej
SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

s. Remigiusz Stacherski, proboszcz parafii w Popowie Kościelnym, uczestniczył z grupą parafian, podczas Światowych Dni Młodzieży, w spotkaniu z papieżem Franciszkiem  na Jasnej Górze. Uczestnikami ŚDM w Krakowie były też trzy jego młode parafianki i dwóch szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej. – Po tej pielgrzymce będzie w Polsce więcej ludzi, którzy o nim powiedzą „Nasz Papież” – uważa ks. proboszcz, którego poprosiliśmy, by podzielił się z nami swoimi wrażeniami z tego niezwykłego spotkania.
zobacz więcej
SOMIANKA: Zostawili cząstkę siebie (foto)

SOMIANKA: Zostawili cząstkę siebie (foto)

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej 24 czerwca wręczono Medale Pro Patria. Ze szkołą pożegnała się 19-osobowa grupa absolwentów gimnazjum.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Gminy połączone przez Bug

ZABRODZIE: Gminy połączone przez Bug

Na sesji kwietniowej radni zgodzili się na podjęcie współpracy i zawarcie porozumienia z położoną w Ukrainie gminą Kołtów. Samorządy mogą wymieniać się doświadczeniami na wielu płaszczyznach.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku