Advertisement 
DŁUGOSIODŁO: Po prostu miłość (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Po prostu miłość (foto)

13.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Spektakl na podstawie przygód Karola - jednego z najsłynniejszych polskich filmowych kobieciarzy w niedzielę 12 lutego wystawił Teatr Gaudium. Publiczność bawiła się doskonale, patrząc na perypetie młodego podrywacza, wybuch wielkiej miłości, oczywiście, z happy endem. A ponieważ był to wieczór walentynkowy, nie mogło zabraknąć najpiękniejszych polskich przebojów o miłości.
Tego wieczoru miłość wprost wylewała się ze sceny centrum kultury. Najpierw wraz z dźwiękami muzyki. Patrycja Wilczyńska zaśpiewała m.in. „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Im więcej ciebie tym mniej”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Dwie bajki”, „Aleja gwiazd”. Towarzyszyli jej Wiktor Piórkowski i Mateusz Kot (gitara) oraz Karol Pych, z którym na koniec zaśpiewała „Czy ten pan i pani są w sobie zakochani…”.
Bardziej poetycki repertuar przygotowali Mateusz Śniadała i Patrycja Stefaniak. Swój występ zakończyli wspaniałym wykonaniem „Piosenki z praniem w tle”, w oryginale śpiewanej przez Katarzynę Groniec i Piotra Bukartyka.
Piosenka opowiada o codziennej szarości związków, a przed takim życiem, ale też prawdziwą miłością, rękami i nogami broni się tytułowy bohater sztuki „Och Karol 3”, w reżyserii Karola Pycha. Trzeba przyznać, że twórcy spektaklu wykazali się doskonałą organizacją, bo scenografia zmienia się również szybko jak partnerki Karola. W końcu jednak strzała Amora wprost zwala go z nóg, a on i jego partnerka „żyli długo i szczęśliwie”. Spektakl to nie tylko nawiązanie do dwóch polskich przebojów kinowych, ale też amerykańskiego kultowego „Dirty Dancing”. Scena końcowa do złudzenia przypomina tę z filmu, nawet publiczność dała się zaprosić do wspólnego tańca.
Na scenie zobaczyliśmy: Kacpra Majewskiego (w roli Karola), Julię Majewską, Macieja Mikołajczyka, Karola Pycha, Patrycję Piórkowską, Gabrielę Podraszkę, Dominikę Bartosek, Ernesta Icińskiego, Julię Uziębło, Julitę Wilczyńska, Julię Plakwicz, Julię Pyśk i Cezarego Skarpetowskiego.
W tym roku Teatr Gaudium będzie obchodził 4-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowuje sztukę na podstawie dramatu Darii Galant „Departament Straconego czasu”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku