DŁUGOSIODŁO: Planujesz emeryturę? Przyjdź na dyżur ZUS

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Planujesz emeryturę? Przyjdź na dyżur ZUS

08.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Od 1 października wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Informacji związanych z obniżeniem wieku emerytalnego pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie udzielał w czwartek 12 października w godz. 9 – 12 w Urzędzie Gminy Długosiodło (sala konferencyjna pokój 21).
Wnioski o przejście na emeryturę można było składać już od września. Przez miesiąc w całym kraju wpłynęło ich prawie 200 tys., z czego na Mazowszu ponad 23,5 tys., a w północnej części województwa, czyli obszarze działania płockiego oddziału ZUS, 4,8 tys.
Nie trzeba się jednak śpieszyć, ponieważ na emeryturę można przejść w dowolnym momencie, oczywiście pod warunkiem ukończenia 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. 
Pracownik ZUS, który będzie dyżurował w urzędzie 12 października, nie tylko udzieli informacji, ale pomoże też wypełnić wniosek o świadczenie emerytalne.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Nigdy nie jest za późno na marzenia (foto)

ZABRODZIE: Nigdy nie jest za późno na marzenia (foto)

Złote wesele, panowie z szampanem pośpieszcie co tchu. O, przyjaciele, sukcesów, pomysłów życzymy wam stu. Życia tak wiele, radości i smutku nie skąpił nam świat. Złote wesele, tak szybko strzeliło 50 nam lat – z wigorem i poczuciem humoru, z którego słyną, śpiewali członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu (panie i panowie) podczas swojego uroczystego jubileuszu, 31 maja.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Rozszerzamy możliwość dostarczania odpadów

ZABRODZIE: Rozszerzamy możliwość dostarczania odpadów

Radni jednogłośnie na sesji 7 listopada podjęli uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli  nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w 2018 r. Zmieniono godziny otwarcia PSZOK, który od 1 stycznia 2018 r. będzie czynny w każdą sobotę.
zobacz więcej
SOMIANKA: Upalne "U rodziny Sołtysa"

SOMIANKA: Upalne "U rodziny Sołtysa"

Już o 14.00 rozpoczął się festyn „U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic” na placu przy remizie OSP w Barcicach w niezwykle upalną niedzielę 30 czerwca. Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu kulinarnego dla dorosłych oraz edukacyjnego dla dzieci – zwycięzcami zostali Wiesława Jakacka i Dawid Jeż. Gwiazdą sceny był zespół Mejk. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ta rocznica to dla nas zadanie (foto)

BRAŃSZCZYK: Ta rocznica to dla nas zadanie (foto)

Dzień Hubala w Porębie stał się świętem nie tylko gminy Brańszczyk. Stałymi elementami tej uroczystości, tworzącymi jej szczególny, patriotyczny, klimat, są: symboliczny wjazd „Hubala” i złożenie meldunku, koncert pieśni z czasów walki o niepodległość, rekonstrukcja historyczna. W tym roku uroczystości, w 80. rocznicę pobytu majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" na terenie parafii Poręba, odbyły się w niedzielę 29 września. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Zitcom