DŁUGOSIODŁO: Planujesz emeryturę? Przyjdź na dyżur ZUS

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Planujesz emeryturę? Przyjdź na dyżur ZUS

08.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Od 1 października wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Informacji związanych z obniżeniem wieku emerytalnego pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie udzielał w czwartek 12 października w godz. 9 – 12 w Urzędzie Gminy Długosiodło (sala konferencyjna pokój 21).
Wnioski o przejście na emeryturę można było składać już od września. Przez miesiąc w całym kraju wpłynęło ich prawie 200 tys., z czego na Mazowszu ponad 23,5 tys., a w północnej części województwa, czyli obszarze działania płockiego oddziału ZUS, 4,8 tys.
Nie trzeba się jednak śpieszyć, ponieważ na emeryturę można przejść w dowolnym momencie, oczywiście pod warunkiem ukończenia 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. 
Pracownik ZUS, który będzie dyżurował w urzędzie 12 października, nie tylko udzieli informacji, ale pomoże też wypełnić wniosek o świadczenie emerytalne.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Cieszmy się każdą chwilą (foto)

BRAŃSZCZYK: Cieszmy się każdą chwilą (foto)

- tak podsumowali swoje spotkanie, pierwsze od ukończenia szkoły podstawowej w Brańszczyku, jej absolwenci. - Chcielibyśmy podzielić się z czytelnikami „Nowego Wyszkowiaka”  wspaniałymi przeżyciami z 40. rocznicy ukończenia szkoły podstawowej.  Nasze spotkanie odbyło się 17 czerwca 2017 r. Po Mszy św.,  której oprawę zapewniliśmy, wspomnieniom nie było końca.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Gmina dotuje linię autobusową

BRAŃSZCZYK: Gmina dotuje linię autobusową

Radni wyrazili zgodę na udzielenie pomocy finansowej powiatowi na organizację przewozów autobusowych na trasie Wyszków-Brańszczyk-Białebłoto-Kobyla-Wyszków.  Jak zapisano w uchwale, pomoc finansowa „zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Brańszczyk na 2019 r. w kwocie 14.000 zł”.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

7 września 2018 r. o godz. 11.30 społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie wsłuchiwała się w słowa powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, czytanej przez zaproszonych gości oraz nauczycieli. Szkoła znalazła się w gronie 3 tys. miejscowości, które włączyły się w akcję Narodowe Czytaniepod patronatem prezydenta RP Andrzjea Dudy i jego małżonki Joanny Kornhauser-Dudy oraz w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem akcji, w tym roku odbywającej się po raz siódmy, jest przede wszystkim promocja czytelnictwa, by stało się ono ważnym elementem życia każdego Polaka.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wniosek złożony

ZABRODZIE: Wniosek złożony

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie montażu urządzeń odnawialnych źródeł energii do Urzędu Marszałkowskiego w ramach RPO 2014-2020. Mieszkańcy gminy złożyli aż 286 wniosków, władze gminy optymistycznie oceniają możliwość uzyskania środków.
zobacz więcej
Zitcom