DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

29.05.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” – powiedział Monteskiusz. Nigdy nie zawiodą, nie odrzucą, nie wyśmieją. Towarzyszą nam we wszystkich momentach naszego życia. Bardzo często niosą pociechę, pozwalają, choć na chwilę, oderwać się od rzeczywistości, która czasami tak bardzo daje nam w kość. Nie przekonamy się jednak o tym nigdy, stroniąc od czytania. Mieszkańców naszej gminy próbowali przekonać o tym uczniowie wszystkich szkół oraz przedszkoli, paradując w poniedziałek ulicami Długosiodła.
Przebrali się za bohaterów książkowych i postacie bajkowe. Pojawiły się księżniczki, królowie, rycerze, policjanci, wróżki, kotki, pieski, pszczółki, motylki, czarownice, Spidermani, klauny, kowboje, strażacy, piraci … Nie sposób wymienić wszystkich postaci zaprezentowanych w bardzo oryginalnych aranżacjach.
Nad maszerującymi powiewał las transparentów z hasłami promującymi książki i czytelnictwo. Powiewając chorągiewkami, wstążkami i balonami, robiąc mnóstwo hałasu, skandowali hasła zachęcające do czytania. Paradujące mole książkowe wzbudziły zainteresowanie i podziw mieszkańców. Marsz zakończył się wspólną zabawą w parku, gdzie na scenie reprezentanci każdej szkoły w artystyczny sposób zachęcali do czytania – recytacją, skeczami, śpiewem, a nawet tańcem. Dla wszystkich był to niezapomniany dzień pełen wrażeń i emocji.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche