DŁUGOSIODŁO: Ostatnia niedziela w Parkowej Filharmonii (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Ostatnia niedziela w Parkowej Filharmonii (foto)

12.08.2019
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
Przed publicznością zgromadzoną w parku w niedzielę 4 sierpnia wystąpili obdarowani cudownymi głosami trzej tenorzy: Sylwester Targosz-Szalonek, Tomasz Furman i Romuald Spychalski. Towarzyszyła im Anna Spychalska - wokalistka o niezwykłej urodzie i ciepłym głosie, a prywatnie żona Romualda Spychalskiego. 
 
W programie koncertu znalazły się niezapomniane przeboje, znane m.in. z produkcji filmowych. Brawurowym wykonaniem hitu Jana Kiepury “Brunetki, Blondynki” z filmu “Kocham wszystkie kobiety” rozpoczęła się czarująca, muzyczna podróż w czasie. Artyści sprawili, że niejedno serce cudownie zadrżało w rytm przebojów “Ninon, ach uśmiechnij się” z filmu “Pieśń dla Ciebie”, pieśni neapolitańskiej “Funiculì funiculà” z filmu “Drzewko na Brooklynie”, “Kolorowy wiatr” z filmu “Pocahontas”.
Artyści, którzy połączyli głosy na wzór tria światowej sławy tenorów, zaśpiewali najsłynniejsze arie operetkowe, porywające pieśni neapolitańskie i nieśmiertelne hity muzyki musicalowej.  Wspaniała publiczność wtórowała im, śpiewając i klaszcząc do rytmu “Quizas, quizas”, “Julischka aus Budapest” czy “Granada”.
Świetny dobór repertuaru i bardzo dobry kontakt z widownią sprawiły, że niedzielne popołudnie w plenerze na długo pozostanie w pamięci uczestników koncertu.
Było to ostatnie muzyczne spotkanie z cyklu Parkowa Filharmonia. Całe przedsięwzięcie można zaliczyć do udanych. Co ważne, pogoda dopisała koncertowaniu na świeżym powietrzu, a i publiczność nie zawiodła organizatorów.
Koncerty zostały sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego a organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom