DŁUGOSIODŁO: Orkiestrowy rekord (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Orkiestrowy rekord (foto)

14.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Około 15.700 zł udało się zebrać w niedzielę 13 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy gminy pobili tym samym rekord orkiestrowych zbiórek.
W tym roku WOŚP gra już po raz 27, zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Finały od wielu lat odbywają się również w Długosiodle. Tegoroczny zorganizowano w centrum kultury, a jego największymi gwiazdami były przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. Przed sceną tłoczyli się zachwyceni rodzice i dziadkowie. Przedszkolaki z Długosiodła wspaniale zachęcały do włączenia się w szczytną zbiórkę: "Pomaganie innym to przyjemność sama, by na twarzach ludzi uśmiech był od rana. Przedszkolaki pomagają i innych do tego zachęcają. Nasza wspólna zabawa to naprawdę ważna sprawa." Wobec takiego apelu nie można było przejść obojętnie.
Dzieci zaprezentowały się głównie w programach świątecznych. Oprócz przedszkolaków wystąpili uczniowie szkół podstawowych w Sieczychach, Dalekiem, Blochach, Starym Bosewie i Długosiodle.
Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się WOŚP-owa zabawa fantowa. Przygotowano ponad 1.000 losów (nie było pustych!), które rozeszły się w rekordowym tempie, bo w ciągu zaledwie 2 godzin. Czas do losowania nagród głównych - sprzętu AGD umilał zespół "Marzenie". Tradycyjnie już Koło Łowieckie „Bór” zaprosiło na kiełbaski po myśliwsku.
Stałym punktem finałów WOŚP jest licytacja, która w tym roku obfitowała w ilość sprzedawanych przedmiotów. Udało się w ten sposób zebrać ok. 3.800 zł. Najwięcej, bo 700 zł zapłacono za złoty łańcuszek z serduszkiem. Licytujący nie szczędzili pieniędzy również na kosze z pysznościami ofiarowane przez Zakłady Mięsne Somianka i Nadleśnictwo Wyszków. Wśród orkiestrowych gadżetów za 350 i 260 zł wylicytowano koszulki, a za ponad 200 zł - ramki do tablic rejestracyjnych.
W sumie podczas finału udało się zebrać ok. 15.700 zł, co stanowi rekord dotychczasowych zbiórek, które podsumowywano z kwotą 12 - 13 tys. zł.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom