DŁUGOSIODŁO: Orkiestra w rytmie serc (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Orkiestra w rytmie serc (foto)

18.01.2017
autor: Ewa Elward
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Długosiodle wygrała ponad 12 tys. zł. Tyle zebrano łącznie z licytacji, zabawy fantowej i zbiórki do puszek. Było niezbyt zimno, wesoło, śpiewnie i tanecznie. 
W minioną niedzielę odbył się jubileuszowy XXV Finał WOŚP, w tym roku datki posłużą ratowaniu życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnieniu godnej opieki medycznej seniorów. Finał imprezy odbył się w centrum kultury w Długosiodle. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami, seniorzy. Talenty artystyczne prezentowała Grupa Wokalna „Poziomki” z akompaniamentem Zbigniewa Zdunka, członkowie grupy „Con Amore”, panie z Klubu Seniora „Niezapominajka”,  dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle, uczniowie szkół podstawowych w: Sieczychach, Dalekiem, Blochach, Długosiodle, a także Zespołu Szkół w Starym Bosewie i Gimnazjum Publicznego w Długosiodle. 
Centrum kultury było tego wieczoru rozśpiewane i kolorowe. Na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością prezentowano układy taneczne, recytowano wiersze, śpiewano, nie tylko w języku polskim, solo i w grupach. Młodzież zeszła ze sceny, zapraszając zgromadzonych do wspólnego tańca belgijki. Część artystyczną zamknął koncert zespołu „Marzenie”. O godz. 20 tradycyjnie już rozbłysło światełko do nieba.
Dochód z zabawy fantowej wyniósł 1.000 zł (głównymi nagrodami był tablet, odkurzacz, robot kuchenny i wieża elektroniczna), do puszek wrzucono ponad 8.614 zł. W czasie licytacji zebrano 2.560 zł. Największe ceny uzyskały: koszulka WOŚP (800 zł), złote serduszko (260 zł), karnety na przelot motolotnią (200 zł) i zajęcia sportowe (100 zł).  Licytowanych było mnóstwo gadżetów (kalendarze, koszulki), biżuteria, kosze kulinarne od Nadleśnictwa Wyszków, a także  serduszka wypieczone przez społeczność szkolną  Zespołu Szkół w Długosiodle. 
W organizację imprezy włączyło się wiele osób, m.in. 80 wolontariuszy (gimnazjaliści z Długosiodła i Starego Bosewa, uczniowie ZS w Długosiodle, dwóch uczniów szkoły w Dalekiem), pracownicy centrum kultury, szkół. Poczęstunek po myśliwsku zapewniło Koło Łowieckie „Bór”.

 
Orkiestrę wspomogli sponsorzy: apteka Urszuli i Macieja Zalegów, Pub motocyklowy Sokół 1000 Krzysztof Kucharczyk, piekarnia Adama i Artura Icińskich, sklep „Okazja” Magdaleny Michalik, Monika i Roman Kwiatkowscy, PHU Moto-Centrum Łukasza Brzostka, sklep „Dziupla” Joanny i Dariusza Blochów, Akademia Piłkarska GOOL, Edyta Rogalska, Restauracja „U Maliny”, sklep Tpaz Justyna Kowalczyk, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medicus”, Kazimierz Sikorski, sklep warzywny Ewy i Andrzeja Sępkowskich, zakład fryzjerski Anny Bedeckiej, Anna Gałązka, kwiaciarnia Agnieszki Michalak, kwiaciarnia Ewy i Stanisława Borczonów, salon piękności „Nefretete” Anny Gąsiewskiej, księgarnia p. Kowalskiej, Nadleśnictwo Wyszków, „Drobiazgowo” Magdaleny Nasiadko, sklep motoryzacyjny „Klakson”, zakład jubilerski „Asik” Stanisława Świadkowskiego, Agencja Ochrony  „Wróbel”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom