DŁUGOSIODŁO: Ognisko integracyjne w przedszkolu (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Ognisko integracyjne w przedszkolu (foto)

29.09.2017
autor: Przedszkole w Długosiodle
Wieloletnią tradycją Przedszkola Samorządowego w Długosiodle są ogniska integracyjne. Mają na celu poznanie się, pomoc wszystkim dzieciom, szczególnie tym nowo przyjętym, zaaklimatyzować się w przedszkolu, a także dobrą zabawę.
Tegoroczne spotkanie odbyło się 26 września. Grupy 3- i 4-latków wraz z rodzicami spotkały się na placu przedszkolnym, zaś 5-latki wyjechały do gospodarstwa „Leśne wrota” w Leszczydole-Nowinach. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała i zachęcała do wspólnych zabaw zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bardzo smakowały maluchom kiełbaski pieczone na ognisku. Niesamowite atrakcje czekały także na starszaków. Dzieci wysłuchały zabawnej historii ziemniaka, uczestniczyły w „ziemniaczanych zawodach”, wykonywały z darów jesieni „ziemniaczane ludziki”, rozwiązywały zagadki o ziemniakach. Na koniec Dnia Pieczonego Ziemniaka przedszkolaki zajadały się pysznymi kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami z ogniska, a następnie wróciły do przedszkola.
Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń.
Dziękujemy rodzicom za wspólną zabawę i pomoc.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: ASF - sprawa dynamiczna

ZABRODZIE: ASF - sprawa dynamiczna

O stanie bezpieczeństwa weterynaryjnego na ostatniej sesji rady gminy mówił powiatowy lekarz weterynarii Paweł Edmund Matey (na fot.). – Jeśli chodzi o sprawy weterynaryjne, gmina Zabrodzie miała dobry rok – ocenił. – Nie było żadnej choroby zwalczanej z urzędu. Odniósł się też do zagrożenie afrykańskim pomorem świń (ASF). – To jest sprawa bardzo dynamiczna – stwierdził.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Ten obiekt jest wasz (foto)

DŁUGOSIODŁO: Ten obiekt jest wasz (foto)

Otwarcie stadionu w Długosiodle było wielkim świętem nie tylko miejscowej drużyny Wymakracz Długosiodło, ale całej lokalnej społeczności. Ze względu na rozciągający się wokół las, to bez wątpienia najpiękniej położony stadion w okolicy. Mecz otwarcia Wymakracz wygrał 6:5 z drużyną Oldboyów Długosiodło.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Sprawa dworu w Dębinkach w sądzie

ZABRODZIE: Sprawa dworu w Dębinkach w sądzie

Powiat Wyszkowski złożył w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie skargę na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 sierpnia 2018 r., uznającą roszczenia spadkobierców byłych właścicieli dworu w Dębinkach. W skardze powiat oparł się na pierwszej decyzji Wojewody Mazowieckiego z 2017 r.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Szkoła Podstawowa w Zabrodziu świętuje 80-lecie (foto)

ZABRODZIE: Szkoła Podstawowa w Zabrodziu świętuje 80-lecie (foto)

Trzydniowe uroczystości jubileuszowe z okazji 80-lecia rozpoczęła we wtorek 16 maja Szkoła Podstawowa w Zabrodziu. Przygotowano wystawy jubileuszowe oraz program artystyczny, w którym uczniowie mogli wykazać się talentami muzycznymi i recytatorskimi.
zobacz więcej
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny

Sonda

3.66% (58 głosów)
3.47% (55 głosów)
27.98% (443 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.59% (41 głosów)
4.49% (71 głosów)
29.88% (473 głosów)
3.98% (63 głosów)
2.27% (36 głosów)
2.59% (41 głosów)
16.17% (256 głosów)