DŁUGOSIODŁO: Najpiękniejsze melodie filmowe (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Najpiękniejsze melodie filmowe (foto)

03.08.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
… popłynęły w niedzielne słoneczne popołudnie, 2 sierpnia, z plenerowej sceny w parku w Długosiodle. Była to już trzecia odsłona letnich koncertów.
 
Tym razem Gminne Centrum Informacji Kultury, Sportu i Rekreacji zaprosiło Teatr Muzyczny IWIA. „To swoiste połączenie śpiewu, muzyki, tańca, dowcipu, aktorstwa, pasji, talentu i miłości do teatru” - czytamy na stronie internetowej teatru.
Koncert rozpoczęła składanka znanych motywów z kinowych przebojów: „Gwiezdne wojny”, „Piraci z Karaibów” oraz „E.T.”. Znanych przebojów muzycznych i kinowych (zarówno polskich, jak i zagranicznych) nie zabrakło również podczas występu artystycznego duetu - Izabeli Witwickiej i Jarosława Bieleckiego. Zaprezentowali m.in. utwory „Lata dwudzieste… lata trzydzieste…” z polskiego filmu pod tym samym tytułem (1984 r.), „Już taki jestem zimny drań” z filmu „Pieśniarz Warszawy” (1934 r.), „As time goes by” z filmu „Casablanca” (1942 r.), „Cabaret” (1972 r.), „Deszczowa piosenka” (1952 r.). Były też bardziej współczesne hity, m.in. z „Ogniem i mieczem”, „Desperado”, „Dirty dancing” czy „Mamma mia”.
Koncert zakończyła piosenka „Żegnajcie przyjaciele”. - Od dziś jesteście państwo naszymi przyjaciółmi - do publiczności zwrócili się artyści. - Do tej pory nie wiedzieliśmy, że istnieje tak wspaniała miejscowość.
To jeszcze nie koniec letnich koncertów. Wielkim finałem cyklu będzie plenerowy koncert trzech tenorów „Leon Voci” z Ukrainy, którzy wystąpią 16 sierpnia o godz. 17. Wstęp wolny.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Wnioski na dożywianie w szkołach

SOMIANKA: Wnioski na dożywianie w szkołach

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance przyjmuje wnioski na dożywianie dzieci w szkołach na okres od września do grudnia 2016 r.
zobacz więcej
SOMIANKA: Jak najwięcej dróg

SOMIANKA: Jak najwięcej dróg

W budżecie inwestycyjnym gminy na 2017 rok, który wynosi 2.080.000 zł, priorytetem są drogi. – W tej chwili ponad 2 miliony przeznaczamy na projekty drogowe, poza drobnymi wodociągowymi czy projektowymi  - mówił na sesji 28 grudnia wójt Andrzej Żołyński. Dochody gminy wyniosą 22.888.621 zł, w tym: subwencje 8.891.484 zł (oświatowa – 5.851.846 zł, część wyrównawcza ogólnej – 2.988.056 zł, równoważąca – 51.582 zł), co stanowi 38,5% dochodów gminy, udział w podatku dochodowym: 2.969.331 zł, zadania zlecone 7.178.436 zł (31,4%), podatki lokalne i pozostałe: 627.870 zł.
zobacz więcej
SOMIANKA: Konkurs rozstrzygnięty (foto)

SOMIANKA: Konkurs rozstrzygnięty (foto)

Na konkurs plastyczny „Walka, krew, ojczyzna” na projekt pocztówki nawiązującej do Święta Niepodległości wpłynęło 125 prac. Sposób ich wykonania był bardzo zróżnicowany. Były prace robione wspólnie z rodzicami, starszym rodzeństwem czy nauczycielem, ale też samodzielne. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia…
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Urodziny biblioteki (foto)

BRAŃSZCZYK: Urodziny biblioteki (foto)

Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku obchodzi w tym roku 70. urodziny. Świętowanie trwa cały rok, ponieważ wszystkie imprezy organizowane przez Bibliotekę są częścią projektu „Urodziny Biblioteki”.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom