DŁUGOSIODŁO: Najlepsi z bezpieczeństwa (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Najlepsi z bezpieczeństwa (foto)

04.05.2017
autor: GCIKSiR w Długosiodle
Jak co roku w Zespole Szkół w Starym Bosewie odbyły się gminne eliminacje 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjów rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, rywalizowali na torze przeszkód, musieli też wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nad przebiegiem eliminacji czuwali sędziowie Ewa Krysiak, Marek Kaniewski i Rafał Pawłowski, konkurencję z pierwszej pomocy oceniał ratownik medyczny Robert Macioch.
Wyniki turnieju:
  • szkoły podstawowe: I miejsce - PSP Długosiodło, II - PSP Dalekie, III - ZS Stare Bosewo, IV - PSP Sieczychy
  • gimnazja: I miejsce - ZS Stare Bosewo, II - GP Długosiodło
W eliminacjach powiatowych gminę reprezentować będą drużyny PSP Długosiodło: Wiktor Szymański, Dominik Turowski, Wiktoria Skarpetowska, Karolina Janik oraz GP Stare Bosewo: Mariusz Akier, Bartłomiej Wróbel i Mateusz Poleski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Niebezpieczne ujęcia…

BRAŃSZCZYK: Niebezpieczne ujęcia…

Wojewoda mazowiecki uznał skargę Janiny Demetriou-Warburton w sprawie utajnienia posiedzenia komisji rady gminy. Ponieważ zarówno obrady rady gminy, jak i komisji są jawne i skarżąca mogła w nich uczestniczyć, radni niesłusznie przenieśli dyskusję na inny termin. Samorządowcy nie zgadzają się z tą oceną zaistniałej sytuacji, wskazują na nieścisłości w skardze.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Grzybowy rekord (foto)

DŁUGOSIODŁO: Grzybowy rekord (foto)

Rekordową ilość – prawie 1,5 tony – grzybów zebrali uczestnicy XV Wielkiego Grzybobrania w Długosiodle! Rekordowa była też liczba drużyn zbierających grzyby, bo aż 29. Dopisała również pogoda i publiczność. Tłumy pojawiły się na występie gwiazdy wieczoru – zespołu Sławomir.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pożegnalne hece w bibliotece

BRAŃSZCZYK: Pożegnalne hece w bibliotece

W Gminnej Bibliotece w Brańszczyku 20 lipca zakończyły się dwutygodniowe zajęcia „Wakacyjne Hece w Bibliotece”. Pogoda pokrzyżowała odrobinę szyki, ale to nie przeszkodziło w dobrej zabawie. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Trwa budowa drogi powiatowej (foto)

SOMIANKA: Trwa budowa drogi powiatowej (foto)

Trwają prace związane z realizacją zadania inwestycyjnego „Budową drogi powiatowej nr 4414W na odcinku Wyszków – Rybno – Somianka – etap III – Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego”. Inwestorem jest Powiat Wyszkowski, wykonawcą, wybranym w przetargu, firma Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyka z Kacic. Rozbudowywany jest odcinek tej drogi długości 2,327 km. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 18 października 2019 roku.
zobacz więcej
Zitcom